Akvárium

Základy chovu kraba

watch full Dog Years movie online

 

Uspořádání akvaterária

Takže když už máte vše potřebné, co bylo uvedeno v předešlé kapitolce, je možné se pustit do uspořádávání obytného prostoru akvaterária. Ono uspořádání je fantazii každého chovatele a základy (souš / voda) jsem již uvedl. Doporučuji však začít se skrýšemi. Vymyslete a připravte v akvateráriu minimálně po jedné skrýši ve vodě a na souši!

Podvodní skrýšMyslete na to, že ta ve vodě musí být minimálně 2x větší, než je Váš krab! Proč? Musíte počítat s tím, že se Vám v této vodní skrýši může krab později svlékat no a to pak potřebuje okolo sebe místo. Nebude-li mít tuto možnost, bude se muset svlékat „na veřejnosti“, tzn. někde, kde všichni koukají a kde vlastně nemá klid, no a to může klidně krabovi způsobit stres, který může vést např. ke ztrátě končetiny apod.. Záleží na Vás, jak se k tomu postavíte. Jestli jí složíte z kamenu, koupíte nějakou hotovou a nebo použijete nějakou keramickou misku (třeba i rozbitou). Myslím, že nemusím připomínat, že vše co se do akvaterária vkládá musí být pečlivě omyto a zbaveno nečistot a bakterií.

Skrýš na soušiNa souši může být skrýš tvořena různě, protože tam se krab rozhodně svlékat nebude. Pokud souš bude tvořit písek, nemusíte se o skrýš starat vůbec, poněvadž krabík si nějakou vykope sám! ???? Pokud písek nemáte, nic se neděje a zkuste vyrobit domeček třeba z kokosu! ????
Zbytek je kompletně na Vás, ale doporučení uvádím dále…

 

 

4 komentáře u „Základy chovu kraba“

  1. prosimte mi krabi zemřeli a nevim proč , jsou nafouklí a puklí vypadaji facht hrozne diky

  2. 😮 Tak to vypadá, že se svlékali a nějak to nedokončili. :sigh:
    Založ ve fóru nové téma (dotaz) a můžeme se o tom pobavit více…

  3. mám kraba ale ješte se nesvlékal zajímalo by me kdy se svlékne ??!telíčko je velké cca 5až7 cm je to sameček…ale ani nevím kolik mu je jak to zjistím????

  4. Být tebou, tak svůj dotaz napíšu do fora a né jako komentář k článku…. 🙁
    Tam ti má možnost odpovědět každý, kdo sem chodí!!! 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..