Krabí jídelníček

Jak jsem již psal v článku obecný popis kraba či v chov kraba, krab je všežravec. No a z toho vyplývá, že v tomto článku bych mohl psát a psát a psát…

Jak jsem již psal v článku obecný popis kraba či v chov kraba, krab je všežravec. No a z toho vyplývá, že v tomto článku bych mohl psát a psát a psát…

Krabi opravdu jedí všechno a je jim možno podávat jídlo jak rostlinného, tak i živočišného původu. Navíc – ve volné přírodě jsou to v podstatě i mrcho žrouti, poněvadž se živí i mrtvými rybami či hmyzem apod..

Nehledě na výše uvedené, je třeba dbát na jeho stravu alespoň v tom, že v krabím jídelníčku nesmí chybět:

  • zelenina (např. mrkev, rajče, okurka(ne kyselá) apod.)
  • ovoce (např. jablko, banán, ananas, kokos, avokádo, broskev, meruňka, ale i třeba pomeranč, mandarinka, papája, mango, jahoda, malina apod.)
  • semena (např. slunečnice(loupaná), ořechy apod.)
  • maso (syrové maso – filé z kuřete, hovězí či klobása)
  • rostliny (většina vodních rostlin nebo Lucky Bamboo)
  • ryby mražené (rybičky, krevety)
  • něco živého (akvarijní ryby, krevety, akvarijní šneci)
  • ostatní (bílek z vařeného vajíčka, tvrdý sýr apod.)

Důležitým doplňkem je vápník. Ten je dokonce doporučeno přidávat k některým pokrmům. Ve specializovaných obchodech s potřebami pro naše mazlíčky je možno zakoupit např. sádrové želvičky pro želvy a nebo přímo práškové vitamíny založené hlavně na vápníku. Další možnosti je i ponechat v akvateráriu sepiovou kost určenou pro ptactvo. A (nejen) v nouzi postačí i obyčejná školní křída, na což však mají někteří chovatelé negativní názor.

V obchodech je dnes možno koupit různá semena, sušené ovoce a další. Kupte si něco, dejte svému svěřenci ochutnat a uvidíte… Když mu to bude chutnat, není důvod příště nenaservírovat znova.

Důležité je to, abyste se snažili krabovi servírovat jídlo večer (kdy je krab nejaktivnější) a v rámci možností zbytky co nejdříve odstranit, aby zbytky v tomto vlhkém a poměrně teplém prostředí nezačaly hnít a kazit vodu!
Časem zjistíte sami, jaké to je, když vyndáte např. vajíčko, sýr či mraženou rybku a další den večer… 🙁

Toť vše – přeji Vašemu krabovi dobrou chuť! 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..