Ohrada.jpg

Letní výběh Evžena

Ohrada.jpg

Letní výběh Evžena

Evžena a jeho “domácí krabárium” jsem Vám již představila v článku “Krabárium Evžena“. Nyní jsem si konečně udělala čas a připravila pro vás malou ukázku letního výběhu pro našeho krabáka.

Minulý rok jsme se s rodinou pustili do přestavby zahrady a tím pádem i do nového výběhu pro naše zvířecí spolubydlící. Výběh je velký 4×2 metry a dá se rozdělit na dvě části. Větší část obývá našich pět želv a tu menší, využívá v teplých slunečních dnech náš krab Evža. Ale jelikož je to pěkná potvůrka a pořád nám utíkal, tak jsem musela jeho výběh zadělat pletivem. Poklop je možno kdykoliv zvednout.

Utek_1.jpg Utek_2jpg Utek_3.jpg
Ohrada.jpg

Krabova půlka je velká 1×2 metry. Uprostřed má jezírko o průměru cca 35 cm, které je v nejhlubším místě 25 cm hluboké, z jedné strany mírně zkosené, aby mohl lehce vylézt. Jezírko je uděláno z černé fólie a kolem něj jsou oblázky (vše koupeno v Hornbachu).

jez_1.jpg

Jelikož Evžikovi fólie při výlezu klouzala, dala jsme na zkosenou část břidlicový kámen. Samozřejmě jsem do vody umístila ještě boudičku, aby se měl kde schovat. Pro kompletní spokojenost našeho mazlíka jsem do zbylé části dala jemný písek na hrabání, který si velice oblíbil. Ve zbytku výběhu má trávu, která slouží jako zdroj potravy. Samozřejmě na souši má opět boudičku na schovávání.

 

Vybeh_1.jpg Vybeh_2.jpg Vybeh_3.jpg

Ještě než jsem rozdělila výběh na 2 části, myslela jsem si, že bude stačit jen malá ohrádka okolo vody, ale po pár minutách mě Evžík vyvedl z tohoto obrovského omylu dalším útěkěm.

Vybeh_4.jpg Vybeh_5.jpg

Po přepažení výběhu a zasíťování byl chvíli klid, než se jeho želví sousedé rozhodli, že se za ním půjdou podívat a podhrabali se. A tak další rekonstrukce byla na světě. Musela jsem pod přepažení dát břidlicové kameny, ohradila jsem to ještě menšími kamínky a byl klid.

Vybeh_6.jpg Vybeh_7.jpg Vybeh_8.jpg
Vybeh_9.jpg Vybeh_10.jpg

Letošní rok jsme museli udělat ve výběhu další přestavbu, protože naše 2 vodní želvy docela hodně vyrostli, tak se střídají s krabem ve výběhu. Proto jsme se rozhodli jezírko zvětšit a naštěstí se to všem moc líbí i krabákovi.

Jez_2.jpg Jez_3.jpg Jez_4.jpg

Jezírko je teď velké 130×95 cm a hluboké 40 cm. Jen tak pro informaci 27. srpna společně s Evžou oslavíme 6. narozeniny. Krabák od nás dostal nový výběh, který se mu očividně (jednookovidně ) líbí. A ke všem těmto radostem se nám 16. října Evža po osmé vyslékl a teď už jeho karapax měří 9 cm. Takže nás to tento rok čeká znovu. Tak to snad dobře dopadne. Samozřejmě nesmí chybět foto.

Stary_karapax_1.jpg Stary_karapax_2.jpg

Udělala jsem mu do jeho vnitřního akvaterárka nové boudičky, protože po vyslečení se do těch starých už chudáček nevešel. bouda souš bouda voda Ještě jsem si pořídila malé akvárko se šnekama. Občas dám Evžikovi jednoho šneka jako delikatesu. Moc mu chutnají.

snek.jpg

A nakonec ještě pár aktuálních fotek:

Evza_1.jpg Evza_2.jpg Evza_3.jpg
Evza_4.jpg Evza_5.jpg Evzik_6.jpg
Evzik_7.jpg Evzik_8.jpg Evzik_9.jpg

…Aleachim a Evženek…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..