image003.jpg

Krabárium by Martini.M

image003.jpg

Jak to všecko začalo…..

 

… Docela často chodím do Hornbachu, který se nachází nedaleko mého bydliště. A vždycky když tam jsem, tak se ráda chodím dívat do „zvířecí části”. A jelikož už dávno jsem si řekla, že bych si mohla pořídit nějaké to domácí zvířátko a podobně jako u Lukyse matka rázně zakázala cokoli co by mělo něco společného se cvrčky a myšmi ( to zase kvůli psovi)… A protože ségře doma prošli rybičky, tak se výběr omezil na terarijní (necvrčkovou 😀 ) či akvarijní zvířenu. No a jak jsem tak courala a bloumala tak mě padl do oka krab.

Doma jsem zasedla k internetu a taky jsem narazila na Sumovy výborný krabí stránky. Zde jsem si všecko nastudovala a začalo se zařizovat a shánět. No a 18.1. 2009 jsem přinesla Rozárku bydlit ke mně domů.

Prvopůvodní verze z 18.1.2009

Na dně bílý akvarijní „štěrk” cca 3 mm ve výšce 3 cm a pár oblázků. Vodní úkryt je střední skálový domek vysoký cca 10 cm (od oka) a suchý úkryt tvořil kámen břidlice jako spodek a vršek tvořený též z břidlicového plátu podpírala skála – pagoda (též z hornbachu) a pár oblázků. A ještě tam má menší kořen spíš kořínek. Filtr mám FLUVAL 1 – PLUS zhruba na 45l vody.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg


Druhá a současná verze z 24.1.2009

Druhá verze vznikla při důkladném čištění terra. Základ zůstal stejný – bílé kamínky na dně. Jen jsem vyměnila vodní a suchý domek. Tudíž koupený skálový domek je nyní suchozemský a z břidlicového plátu jsem udělala vodní domek podepřený skálovou pagodou a kořenem. Oblázky jsem nasunula k „výusti” filtru a asi ze čtyřech jsem udělala kamennou kompozici před vchodem do vodního a suchozemského domku. Přibylo zde nové pozadí ( oboustranné tak až jí to přestane bavit, tak jí to otočím 🙂 ) a za suchozemským domkem větvička bambusu ( kterou rozcupovala ještě ten den co sem jí tam dala). Ještě mi zbyl domeček z kokosu, který se mi tam už nevešel…. 🙁

image004.jpg image005.jpg image006.jpg

image007.jpg image008.jpg image009.jpg

Kryt mám domácí výrobu od mého šikovného přítele 🙂 větrání na žárovku night glo a otvírací dvířka s výpletem.

image010.jpg

…by Martini.M and Rozárka…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..