zvykání

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)
  • Autor
    Příspěvky
  • #292

    ahojky jak si mám zvyknout na kraba moc se mi líbí a chci si ho pořídit jak mám u něj čistit aby mě (neštípl) slyšela jsem že se dají brát i na ruku jak to mám udělat aby si na mě zvykl?:(

    #1063
    Nery
    Člen

    Asi tě zklamu,ale krab si na tebe nezvykne, ty si musíš osvojit správnou manipulaci s ním (je to stejné jako u všech bezobratlých živočichů :) žádný z nich není primárně agresivní,jen reagují na vnější podněty …

    Zařiď si správné podmínky, kup do nich mládě kraba a naučíš se vše potřebné.

    #1064

    podmínky už jsou mládě koupím když jsem byla na dovolený tak jsem strkala ruce tam kam jsem neměla a nějakej mě kousl tak mam docela strach mnoo:laugh:

    #1065
    Nery
    Člen

    Malej ublížit nemůže a než vyroste, naučíš se s ním :)

    #1066
    SCORPION
    Člen

    no ja mam stredne velkeho kraba a vytvoril si podned na jedlo staci aby som trocha dal k nemu prst uz si mysli ze mu davam jedlo a sade snori klepetami… a este ma necvakol nikdy aj ked sa ho dodknem tak len mi odtlaci prst klepetom…

    #1067

    njn nechám se ořekvaspit už ho mám doma hih :-D

    #1068
    Sumo
    Správce

    Tak ať se daří!!! :D

    Já mám kraby 3,5 roku a nikdy mě žádný neštípl… ;) Ale je fakt, že se snažím vůbec na něj nešahat! :p

    #1069
    Nery
    Člen

    Manipulace aby nepřišel nikdo k úrazu chce prostě trochu praxe :)
    S.socotrensis.jpg

    #1070
    SCORPION
    Člen

    pekny kus :D :O

    #1071

    jj to teda joo můj krabík to celý rozvrtal přestěhoval květináč…. dala sem mu banán a žere mi ho pod vodou měla by jsem mu vyčistit vodu aby tam nějakej kousek nezbyl a nerozložil se?:dry:

    #1072
    SCORPION
    Člen

    no pokial nemas filter tak ano ale tak aj mne ked neha sem tam daco tak to po chvili dopapa :D

    #1073

    tak ten můj už to taky snědl no ale když přídu do pokoje tak se připravuje k útoku njn docela mě to mrzí ale je snim sranda ak si olizuje oči a jak dělá bublinky…

    #1074
    SCORPION
    Člen

    to teda je :D ale najviac sa smejem ked nosi kamienky :D

    #1075

    to se mi taky líbí a taky jak si líže oči je s nim zábava… dnaeska sem mu to vyčistila a našla sem tam zahrabaný rozdrolený vajčko tak ještě štěstí že jsem to čistila…

    #1082

    ;) Krabíci jsou fajn já mám Alberta naučeného jíst z pinzety, skoušela jsem to z prstu a málem jsem o něj přešla chytil mi ho oběma klepety a protože už je to macek nechtěl pustit ani za nic, takže sem musela čekat až ho to omrzí, muj názor ovšem je takový že krabík není pes nebo kočka nemužete si ho vycvičit na povel něco ho naučíte, ale musíte na něj pomalu a nedoporučuju ho vytahovat z akvárka a dělat s ním hokus pokus jako pouštět na koberec a podobně, myslím že je to malé zvířatko a pusobí mu to stres, mě osobně stačí koukat na to jak stěhuje kamínky kvetináč, nebo utíká s klepítky nahoru schovat do domečku když “uloví” z misky sušenou krevetku:laugh: taky sem ho viděla bublat a to mám pocit jako by byl naštvaný nebo se mu něco nelíbilo, to většinou pozoruju když ho vypustím do čisteho akvárka:)Mám svého krabíka moc ráda, miluju to malé zvířatko které mi připadá tak bezmocné a proto se mu to “zajetí” snažím co nejvíc zpříjemnit proto mějte i vy své krabíky rádi a netrap te je sou to živý tvorečkové a tak bychom se k nim měli taky chovat.Největší radost mužete u kraba zažít když se vám svleče, protože je to dukaz toho že je spokojený a má se u vás dobře.Já mám Alberta necelý rok a svlekl se už 5x tak se má asi dobře:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.