Ztráta končetin

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Autor
    Příspěvky
  • #221
    admin
    Správce

    Ahoj všem, tak můj Mikuláš se přes noc svlékl. Bohužel při tom přišel o většinu nohou. Na jedné straně má dvě a na druhé jen jednu. Klepeta i oči má obě. Ve vodě se jakžtakž pohybuje, ale na souši padá. Přežije to vůbec? Jak rychle dorůstají končetiny?Teď je v zakrytým akvárku aby měl klid, občas si popoleze a vykukuje z vody. Krunýř jsem ponechal jen jsem oddělil končetiny ze svlečky kde zůstaly nohy aby se nekazila voda…
    Jen ať neumře. Máte s tím někdo zkušenost? A ztvrdne novej krunýř ve vodě? Na souš se asi v tomhle stavu nedostane a brát do ruky ho vzhledem k čerstvému svlečení nechci. předem dík za všechny odpovědi.

    #791
    Lukys
    Sledující

    Ahoj,
    Je mi ho moc líto krunýř stvrdne i ve vodě a pokud je tam sám tak zřejmě přežije BigOHengy měl 2 kraby samičku a menšího samce a sameček měl dlouho jen 1 no hu a na druhé strane 2 nohy a nepřežil to asi až po 3-4měsících kdy ho samičko téměř umučila ale jestli je sám si myslím že přežije ;-)

    #792
    admin
    Správce

    Jsem v práci ale dle informací manželky která jej sleduje si spokojeně sedí na filtru a bublá si… Uvidíme v dalších dnech. Ale znovu se prám jak rychle dorůstají nožky? Někde jsem četl že vyrostou jen trochu,ale funkčnost získají až po dalším svleku. To bude zase 3 měsíce jen se dvěma nohama???? Má velké problémy dostat se na souš…

    #793
    Lukys
    Sledující

    jo to si četl dobře ted mu tam vyrostou jako by pahýlky a po dalším svlíknutí bude mít tměř stejně nebu uplně stejně dlouhé nohy a plně funkční jako ty ostatní sumov zrzka taky stratila nožku a klepeto po dalším svleku bylo stejně velké klepeto i noha jako drív ale když toho tolik ztratil tak se bude svlíkat dřiv si myslím neboj ;-)

    #794
    Lukys
    Sledující

    Ahoj, a ještě kdyžtak mu uber vodu na bo dosyp písek aby když bude kdekoliv ve vodě aby se mohl nadechnout bez napnutých nohou a stačilo aby se třeba jen mírně nadzvedl a mohl dejchat ;-)

    #795
    admin
    Správce

    Minimalizaci hladiny jsem udělal hned ráno po zjištění toho nadělení. Ještě vymyslet výlez aby se mrzáček dostal do své milované jeskyňky.
    V přírodě se asi nic neděje když takový krabík to nezvládne a stane se článkem řetězce, ale když už je to člen rodiny se jménem, je to starost :-))
    Diky za rady i slova podpory .-)

    #797
    Sumo
    Správce

    Ahoj!
    Upsss… To je nepříjemné! :( No ale co naděláme… :(
    Podívej – Zrzka při prvním svlékání přišla o klepeto a dvě nožky… Žrala jak zbláněná… Rybičku jí manželka chytla pinzetou a podala… Prostě bez klepeta by si jí nechytla… Po 14-ti dnech šlo vidět malé pahýlky (asi 2mm – mrkni do galerie). Nečekej, že mu bude růst celá noha! Ono to vše roste “uvnitř” pod krunýřem!!! ;)
    Zrzka taky překvapila a ani ne po dvou měsících se svlékla znova! :huh:
    No a… VŠECKO V CAJKU! :woohoo:

    Zbytečně ho nestresuj, davej mu papáníčko, dej mu křídu nebo něco a čekej…
    Kdybys však měl pocit, že ani po týdnu nežere….:S

    Držím palce!!! :silly:

    #798
    admin
    Správce

    Hoj všici. Tak se stalo nejhorší. Mikuláš v noci umřel. Neustále se snažil dostat z vody na souš tak jsem mu pomohl, měl jsem i strach aby se při pádu na záda dokázal otočit a neutopil… Opravdu jemně jsem jej vyndal a cítil jak je měkoučký, sametový. Ani se chudák nebránil, jindy to byl fakt bojovník…Vlezl si do domečku a spokojeně si tam seděl a koukal ven. Jíst nechtěl, to bylo zlé znamení. o krunýř zájem nejevil a ni o paví očko které měl jindy moc rád a vždy si ho klepítkem vzal z ruky… Pak jsem si po několika hodinách všiml, že mu odpadla samovolně jedna z nových nožek.To už bylo zlé. Jen obě klepeta a nožka… Připravoval jsem rodinu na nejhorší. V noci upadlo klepeto, ale pořád koukal, bublal a čistil si tlamičku… V noci jsem jej našel zláštně převráceného v domečku z kokosové skořápky… Když jsem jej vyndal byl stále jakoby celý nasáklý vodou a to byl den na suchu s rozsvícenou zářivkou co má všechny UV…
    No tak to je. Prostě si myslím a z v nouzi sehnaných informací na zahraničních webech dočetl, že se to svlečení občas nepodaří. netýká se to jen krabíků, ale i ostatních.. Raků, kobylek, i hadů.. Prostě v přírodě je z jednoho vrhu stovka krabíků a někteří to dotáhnou do dospělosti a jiní ne.Uspějoj jen ti nejlepší. Tím, že ten proces vidíme skrze skla terárií, pár cm od očí je to pro nás mnohem intenzivnější, než když u moře najdeme při přílivu na pláži mrtvolku krabíka…Samozřejmě jde i zanedbat péče, ale myslím si, že Mikuláš měl vše co si mohl přát a v krabárku byl spokojený. Krásně se vybarvil a nebál se mě… Ať je mu krabím nebi hezky.

    No ale abychom na tomto super webu nekončili tak tragicky, tak dnes jsem se stavil v OBI ve Štěrboholech a za 190 Kč, koupil nového Mikuláše (jméno zůstane kvůli synovi .-). Už se zabydluje. Zatím je vyplašenej z cesty což se nedivím a tak sedí pod kořenem o občas vykoukne, ale proti Mikulášovi je tohle drak. Když jsem jej vyndaval z krabičky tak mě pěkně cvaknul .-)))

    Díky všem za rady a podporu
    BAKER

    #799
    Sumo
    Správce

    :unsure: :huh: :dry: :S :( :( :(
    Co jiného k první části dodat…. :( Je mi to líto – vím jaké to je… S Klepetkem mě to hrozně vzalo… :(

    No a k druhé části zprávy zase – ;) :woohoo: :)
    Správná volba! :silly:

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.