Vybavení -kořeny, kameny, podklad a tak

Vítejte na Krabí web na eSumo.net Fóra Krabi Cardisoma Armatum Vybavení -kořeny, kameny, podklad a tak

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #228
    rottrek
    Člen

    ahoj, chci otevrit diskusi okolo korenu. puvodne jsem tam mel jeden velkej koren, ale cast nad vodou mi zacala v te vlhkosti plesnivet, ikdyz jsem ho pred tim vyvaril, nechal machat v hypermanganu…nic nepomahalo. Radsi jsem ho vyhodil. KOukal jsem ,ze spousta z vas tam ty koreny ma…rad bych vedel, jesli s tim mate problemy ci jak je resite.

    #809
    Lukys
    Sledující

    Mě aky plesnivěl ale do dalších verzí sem ho nedával protože už se tam prostě většinou nevešel nebo musel být celej nad vodou aby neplesnivěl

    #810
    Sumo
    Správce

    Já osobně…
    Kdysi mi plesnivěl… Při velké přestavbě jsem ho 3x vyvařil a teď, když doplňuji vodu (cca 2x týdně dolívám litr) celé akva uvnitř postříkám rozprašovačem s vodou (protože se mi krásně rozrostl mech po pozadí) a od té doby bych řekl, že mám klid… Prostě ho 1x – 2x tydně orosím a je v pohodě…

    #811
    Lukys
    Sledující

    Tobě se rozrostl mech jako že se tam zarostl a drží jo ???

    #812
    Sumo
    Správce

    ANO! :woohoo:

    #813
    Lukys
    Sledující

    Závidím chcu taky:woohoo:

    #815
    Martini.M
    Sledující

    Já jsem kořen taky vyvařila, taky mám část nad vodou ale zatím žádná plíseň….. (bohudík:silly: ) tak uvidíme….

    #816
    admin
    Správce

    Já mám nad vodou asi v půl cm bílej povlak, nenazval bych to ale plísní, spíš tím jak se voda odpařila tak to jsou nečistoty z vody. To samé mám na skle když klesne hladina odpařením…I když je filtrovaná a měněná a vypadá průzračně tak čistá není… Rošením povrchových částí se toto dá eliminovat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.