velikost a věk kraba

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #284
    admin
    Správce

    Prosím vas chtěl bych vědět kolik se krab Cardisoma Armatum dožije a aky může být velký.

    #1117
    SCORPION
    Člen

    tak podla podmienok ale moze mat tak 10-12 cm priemer panciera a doziva sa aj 7 rokov v zajati.. ale inak mas to aj v sekcii clanky

    #1118
    admin
    Správce

    diki moc som to nenasiel

    #1119
    SCORPION
    Člen
    #1122

    V zajetí 7 let??? to nevím mě se nejdíl dožil dva a pul…myslím že velikosti sou ruzné a stáří taky, řekla bych že stárnutí ovlivnuje i rychlost a počet svleku…

    #1123
    SCORPION
    Člen

    to ze sa tebe nedozil viac ako 2a pol tak to neznamena ze sa nemoze dozit viac predsa jedna chovatelka co tu ma aj preznetaciu krabaria ma kraba ktory zil 5 rokov teraz uz newiem ci zije ale podla mna ano

    #1124
    Aleachim
    Účastník

    Samozřejmě, můj krab stále žijeB) V srpnu to bude 6 let. Sice nevím jak je to možné, ale je to tak. Na otázku jak je to možné vám odpovědět nedikážu, protože to sama nevím:blush:

    #1125
    Nery
    Člen

    Taková larva kraba žije v moři podle druhu a podmínek až několik let, když vyleze na souš(tuto dobu přežije 1ks ze 100 000vyjíček když se dobře daří), mívají Cardisomy kolem 0,5-1 cm…pak několik let trvá než dorostou do velikosti kdy jsou tržně zajímaví a to se celé lokality vydrancují aby se do evropy dovezlo pár tisíc přichcíplejch krabů ve středním věku…ti po pár letech dospívají do dospělosti a pak už jen bez užitku pro svůj druh zemřou.

    #1126

    to si myslím taky asi zaleží na tom v jaké fazi vývoje ten krab je….

    #1128

    já sem neřekla že to nejde mít krabíka víc jak dva roky jen se to asi málo komu poštěstí, mě ten první vydržel 2 a pul a konec…..taky bych byla ráda kdyby vydržel víc ale zatím se nějak nedaří…

    #1283
    admin
    Správce

    Ahoj, můj krabí miláček (Cardisoma armatum) za nedlouho oslaví 10 let, mám ho od léta 2001 od malého krabáčka koupeného ve zverimexu :-)
    Podle toho, co tu čtu, tak je to asi zázrak, že ještě žije :-))))))

    #1285
    Sumo
    Správce

    :woohoo: Tak to bude chtít velkou oslavu!!! :laugh:

    Poděl se s ostatníma – co, jak, kdy, kde, ……. Díky!

    #1287
    mataaa
    Člen

    Pavoucice ale veď predsa ty si si ho nemusela kúpiť ako mláďa.Možno keď si si kúpila kraba tak už možno mal aj 3 roky.Nikdy nemôžeš vedieť akého starého kraba kupuješ.Kúpiš takého,akého sa im podarilo chytiť a transportovať do nejakej akvaristiky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.