Vápník

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #269
    Martini.M
    Sledující

    Ahojky v blízké době se chystám pořídit si suchozemského kraba, a než si ho pořídím chtěla bych se dozvědět co nejvíce. Tenhle web je super a obsahuje hodně informací:) dozvěděla jsem se že krab by se měl “přikrmovat” vápníkem kvůli krunýři. (skořápky z vajec, školní křída)to znamená každý den s obvyklou porcí jídla? Pokud ne, tak jak často? děkuji moc pap M.

    #737
    Sumo
    Správce

    Ahoj! ;)
    No – podle mne… Vápniku není nikdy dost… A já to řeším vesměs tak, že po slvéknutí a sežrání svého “oblečku” ještě přidám skořápku z vajíčka… Pak jen občas – jak si vpzpomenu… :blink:
    No a do domečku někam pohodím kus školní křídy. Však on by si to měl najít, ne? :P

    Poradí někdo něco jiného??? :S

    #738
    admin
    Správce

    ;) Aaaaaaha….. takže každý den to není nutné :) a ještě jsem se chtěla zeptat jak velká by asi měla být ta porce jídla? Může se krab vůbec “přežrat” ? Nebo futruje neustále dokud je co :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

    #739
    Sumo
    Správce

    Vše záleží od velikosti a druhu krabíka… No a vše zjístíš, až mu dáš první kousek “něčeho”. Uvidíš kolik zbude a usoudíš, zda-li porci zvětšit či zmenšit…. ;)

    #740
    Lukys
    Sledující

    No můj klepítko vždycky sní na co máchuť zbytek nechá a vypník vždycky mu tam nechám sepiovou kost teeda spíš jen kousek nejvíce ji sní po svlékní ale jinak mu ji tam nechávám pořád ;) ale neni to nutné si myslím B)

    #906

    :( Lumpiček jí ale jen málo, mám o něj pořád strach už je to skoro měsíc co se svléknul, a přijde mi že nemá krunýřek tak tvrdý jak by měl být, “podlamují” se mu nožičky a přemístuje se mín už ani nepřenáší kamínky:(moc se o něj bojím, koupila jsem mu sepiovou kost, kterou mu budu strouhat a sušené kravetky které mu chutnají, a mám otázku jak douho trvá krunýřku než zrvrdne po svleku do puvodní podoby???U Lumpička je vrch tvrdý, ale boky jsou mekčí……Jak jsem to poznala, přenáším ho v rukou mám na to svuj trik a on se nechá sklopí očka a ani se nehne, pak ho vezmu za zadek a je to;)

    #907
    Sumo
    Správce

    Tak takové chování už znám… :(
    Dávej mu samé dobroty a asi ho teď moc nepřenášej……
    Nemám co bych dál poradil… :(

    #908

    Každý den má v misce něco nového, dneska zkusím jablíčko a uvařím pro něj i vajíčko zkusím mu to pocukrovat nastrouhanou sepiovou kostí:)Vodu sem čistila ale moc v ní byt nechce……….

    #909

    :( proč to dělá, starám se už od krabího miminka:(

    #915

    Lumpičkuv stav neměnný, připadá mi moc změklý:(Moc nejí jen sedí a kouká už mu dělá potíže i chuze:(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.