stráta končetin

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #227
    kunos46
    Člen

    muj krab začal ztrácet nožičky, už přišel o tři, je to vždy v rozmezí jednoho tejdne.Koukala jsem jestli se někde nemoch zachytit nebo tak, ale nožička vždy leží volně.
    Nevim co dělam špatně, krmim různou stravou, dodávam vápník, svítim, ale poslední dobou nechce ani žrát i když mu dam jídlo přímo do klepete, má 4 měsíce spoždění se svlíkánim.Poraďte prosím :(

    #1320
    Aleachim
    Účastník

    Jsi už několikátý, který tu napsal tyto příznaky. Bohužel to nikdy s krabem nedopadne dobře:(
    Chtěla bych ti poradit, ale nevím jak :dry:

    #1321
    kunos46
    Člen

    Děkuju aspoň za nějakou odpověď, zkusim mu vydezinfikovat celý akvaterárko a umeju i jeho…. za pokus už asi nic nedam

    #1322
    admin
    Správce

    urcite nic presne takto uhynul aj mne uz som sa tesil najprv ze sa ide zvliekat ale potom presne toto len stale bol zalezeny a odpadli mu 4 nohy a zahynul neviem fakt mozno stres :dry:

    #1323
    kunos46
    Člen

    máte pravdu všichni, nic už nepomohlo:( , zejtra si jedu pro novýho :)

    #1471
    tesi1412
    Člen

    písali ste o probléme s nožičkami cca pred rokom, mne sa dejú s krabíkom tieto veci teraz. Pred prvým zvlekaním asi 2 týždne stratil nožičku, pri zvliekaní stratil nožičky dve. Máme ho 6 mesiacov a prvý krát sa zvliekol po 4 mesiacoch a teraz po prvom zvliekaní asi za 3 týždne sa zvliekol zas. Nožičky mu síce dorástli ale stratil pre zmenu veľké klepetko. Po prvom zvliekaní , ktoré previedol mimo skrýše ale schoval sa potom, no hned vten večer sa nám prišiel ukázať. Poprechádzal sa po akvárku, po lodičke, bol veselý a hladný. Teraz sa zvlekol v skrýši a nevychádzal z nej asi 4 dni – vôbec sme ho nevideli. Po 4 dňoch vyliezol a prešiel na súš a vtdy sme videli, že nemá klepetko. Nepapal ešte nič a je nejaký spomalený, sedí nehybne aj niekoľko hodín…už asi tri krát som ho vyhlásila za mrtvého…našťastie planý poplach, ale neviem, neviem…:dry:

    #1472
    SCORPION
    Člen

    kedze ti stale straca nohy alebo klepeta… tak bude si myslim problem vo velkosti vodnej skryse alebo proste ma velky stres ked sa zvlieka ak vidis ze sa ide zvliekat radsej zakri akvarko plachtou aj na 2-3 dni a on potom zdravy cerstvy vylezie
    ak nohy stratil len pri zvliekani tak uhynut by nemal …

    #1473
    tesi1412
    Člen

    jáj, som rada, že si napísal!!!;) už je to zasa fajn, ja stále zpanikárim, trápim sa , napíšem a potom sa problém vyrieši. Krabík je zasa veselý a naučil sa papať tak, že si papaníčko pridrží možičkou – tak zvláštne si ju vytočí…:lol: , je možné, že mu je ten vodný úkryt malý, ale mal tam ešte jeden a tam mal miesta dosť, ale stále sa schová do tejto malej lodičky,,,ale asi muju vymením za ten väčší kryt.
    Ďakujem ti pekne za reakciu, veľmi to poteší…je mi ľúto, že je tu teraz akosi málo aktivít, zdá sa že predtým ste tu písali viac. Prajem pekné letné dni, pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.