SOS

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #275
    tesi1412
    Člen

    Lidičky pomóoooc, krabík sa zasa správa čudne, nezvyčajne a ja mám zasa mindráky. To , že zasa 4 dni nepapá už neriešim, zdá sa , že ten náš krabík papá 1 max 2 x týždni, ale čo ma znepokojuje, je to, že je už druhý deň úplne bez pohnutia na jednom mieste. On býva cez deň stále v domčeku- tom suchom a von vychádza až v podvečer a večer okolo 11-tej sa znova schová. Teraz je už druhý deň na suchom domčeku, nejde vôbec dolu a vyzerá ako keby mu niečo,, bolo,,. Je úplne bez pohybu – inokedy až veľmi aktívny, na cudzí hlas a prudký pohyb reagujúci krabík vyzerá ako porcelánová soška. Príde mi ako by bol chorý, či čo. Ani neviem definovať tento jav u neho, ale mám strach o nášho miláčika.:( Poradte, čo robiť a či máte podobnú skúsenosť. Ďakujem za odpoveď. Prajem krásny víkend.
    Stále dookola si čítam články, komentáre a diskusné príspevky a utešujem sa, že sa snáď bude zvliekať. Čítala som, že pred zvliekaním nepapajú a je neaktívny ale niekto písal, že sa jeho krabík takto správal a ondlho umrel. Tak som sa bola teraz na neho znova dívať a on má fakt modré klepietka, úplne krásne vyfarbené do modra. Takže sa možno vyzlečie a nie je chorý????!!!!:dry:

    #1459
    leobeny12
    Člen

    Musis pockat a uvidids …

    #1460
    tesi1412
    Člen

    vďaka za odpoveď, krabík sa ani nezvliekol, ale ani sa mu nič nestalo. Zistila som, že papá veľmi striedmo – kiež by som to mohla povedať o sebe, hi-hi. Sú dni ked papá dobre, potom prejde aj 10 dní ked nepapá. Zistila som však, že naša tehotná rybka porodila, mala asi 24 ,,detičiek,, a už ich má len 8 a navyše sa z akvárka stratil aj samček gubky. Takže Hugo asi papá spolubývajúcich. Ale má sa k svetu. Ked som písala o tom, že je ľakavý, neaktívny mu odpadla ja jedna nožička, čo sme celá rodina oplakali, ale je zasa v pohode, šantí…Takže platí asi aj v ríši našich miláčikov,, čo jedinec – to osobnosť,, zdá sa , že aj oni sú každý niečím iný. Ďakujem, že si napísal, aspon človek vie, že so svojím ,,trápeníčkom,, nie je sám.Pekný deň. Štefi

    #1461
    leobeny12
    Člen

    To je celkom divné . Moj krabíček spapa šecko čo mu dam (okrem rastlin , tie moc nemusi :) ) aj ked je pravda ze obcas zozere spolubyvajuceho ( rybku) … ALe tak mas pravdu co si napisala … kazdy krabik je iny . To je skoda ze mu odpadla nozicka .Ja mam mojho cca 3/4 roka a uz sa zvliekal 2 krat . Zatial sa mu nic nestalo a zvliekania boli uspesne ( musim si poklopkat :) ) . nezabudni mu davat vapnik napr: vo forme školskej kriedy … Ja mu ho davam pravidelne a zatial nebol chory ( opet si musim poklopkat :D ) . Proim ta mohla by si sem dat aj niake foto tvojho krabarka aj kraba ? Mozes mi ho aj poslat na Mail : leobeny12@gmail.com. Potom ti poslem aj ja moje fotky :) Prajem vela stastia s tvojim krabikom .

    Majsa …
    S pozdravom Adam :)

    #1462
    tesi1412
    Člen

    ahoj Adam, ďakujem za správičku, veľmi potešila:) Teraz som prišla domov, takže za nejakú chvíľku ti určite veľmi rada pošlem nejaké fotky. Idem sa napapať a potom si tu urobím pohodlíčko a roztriedim fotky a pošlem. Aj ja si rada pozriem tvoje, budem sa veľmi tešiť , ked mi nejaké pošleš…môj meil: tesi1412@seznam.cz.
    Zatiaľ…pa Štefi

    #1463
    leobeny12
    Člen

    Urcite ti niake poslem na mail … inac pekny krabik :) … prepac ale teraz sa mi pokazil fotak tak za cca 2 tyzdne dostanem novy tak potom urcite niake foto poslem :)

    Ahoj :)

    #1464
    tesi1412
    Člen

    Ďakujem, budem sa tešiť.Pa

    #1465
    SCORPION
    Člen

    No tak tu odpadnutu nuhu pozor dnes to jedna zajtra to moze byt druha mne tak zomreli 2 krabici, skus skontrolovat ci nema na tele take cierne bodky az diery… :dry:

    #1466
    tesi1412
    Člen

    ahoj, ďakujem za upozornenie, idem sa rovno pozrieť, zatiaľ som nič podobné na nom nevidela, ale príde mi akoby bol chorý, či čo. Neviem, zasa nepapá…a ,, nepredvádza sa,, čo veľmi rád robil. Mám o neho strach.:( A máš teraz krabíka?

    #1467
    SCORPION
    Člen

    uz nemam nato bohuzial cas

    #1469
    tesi1412
    Člen

    Ahojte, tak konečne sa nám skončilo trápenie : Hugo sa zvliekol!!!!!! :) Bol zasa niekolko dní ,, čudný,, a dva dni nevošiel do vody, len sedel v suchom domčeku, dnes ráno vošiel do vody a sedel tam asi 3 hodinky. Zrazu sa mi zdalo, že má čudnú farbu, zľakla som sa , že umrel a on- on sa vyzliekol!
    Staré šaty si nechal pri skale a on si vliezol do vraku. Dúfam, že teraz už bude mať aj tú chýbajúcu nožičku!?
    Tak máme krásnu udalosť v rodine.
    Všetkých pozdravujeme!!!;)
    Mám obrovskú radosť!:cheer:

    #1474
    tesi1412
    Člen

    ahoj, neposlal si mi fotky svojho krabíka a krabária:( a tak som sa tešila, ked budeš mať čas pošli na môj meil tesi1412@seznam.cz Ahoj;)

    #1476
    leobeny12
    Člen

    ZDravim , Poslal som ti uz 2 maily za celé prazdniny . neviem kde sa stala chyba . Nemáš iný mail ?

    #1478
    tesi1412
    Člen

    ahoj, tak to mi je ľúto, lebo som nič nedostala, ked budeš mať čas tak mi prosím skús poslať na tento meil: smelegova@centrum.sk.
    Budem sa veľmi tešiť. A všetko dobré do nového školského roku. tesi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.