Prosím o radu – krab pobřežní???

Vítejte na Krabí web na eSumo.net Fóra Krabi Můj krab :) Prosím o radu – krab pobřežní???

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #285
    Vanerova
    Člen

    Dobrý den,
    Včera jsem navštívila Makro. Prodávali tam “živé” kraby ke konzumaci. Většina už jich nežila, jen jediný se tam brodil..bylo mi ho hrozně líto, paní když mě viděla, jak ho nešťastně pozoruji, kraba vzala, zabalila a řekla mi, ať si ho vezmu. Nevím, jestli tím, že jsem si ho vzala, jen neprodlužuju jeho utrpení. Byla jsem přesvědčená, že nepřežije ani cestu domů. Pořád žije, snaží se. Slanou vodu má, napůl souš, kámen a ve zverimexu jsem mu koupila mražené srdce pro ryby..
    Nevím, jestli je to z mé strany záchrana, ale aspoň se snažím..co kdyby..
    Zřejmě jde o kraba pobřežního.
    Prosím Vás o názory a rady co s ním. Děkuji moc.

    #1035
    SCORPION
    Člen

    no tak je od teba pekne ale myslim ze neprezije a este ktomu je potrebna morska voda…….a je vobec aktivny ? ked sa knemu priblizis tak zeliezie ci len stoji dalej tam kde je ?

    #1036
    Vanerova
    Člen

    Aktivní je, ale né moc. Přede mnou neutíká, ale po akvárku se pohybuje. Byla jsem teď s kocourem na veterině a ptala se veterinářky a ta mi řekla, že by ho hodila do horké vody a dál ho netrápila :(
    Slanou vodu má..

    #1037
    SCORPION
    Člen

    no ak aj prezije tak to bude narocne na chov a tu som nieco nasiel na nete ak pomoze..
    Medzi najznámejšie kraby patrí Krab pobrežný, ktorý dorastá do dĺžky až 20 cm. Je to zdochlinožrút, obýva sklanaté pobrežie až do hĺbky okolo 50 m.
    Mnohé kraby sú potravou pre iné živočíchy alebo pre človeka, ktorý najviac obľubuje kúsky mäsa z jeho klepiet.

    #1038
    Sumo
    Správce

    Tak to je síla… :ohmy:
    Co k tomu dodat… :huh:
    Přeji hodně úspěchů!!! :)

    Já bych asi hlavně hodně krmil (kuřecí, krevetky, ovoce, zelenina… a živé rybičky) a dal velký filtr, aby voda hodně šplouchala…

    Chtělo by to pár fotek… ;) Docela by mne zajímal! ;)

    #1039
    Vanerova
    Člen

    Přidávám foto krab1.jpg

    #1040
    Nery
    Člen

    nepleť si osolenou vodu a mořskou vodu – to je jako zamě’ňovat vzduch z marzu a vzduch ze země…ja osobně radši dejchám v naší atmosféře…pro kraba je to stejný, osolen voda je jako jed, jen se víc trápí.

    #1043
    SCORPION
    Člen

    vyzerara ako mrtvy..

    #1044
    Vanerova
    Člen

    Nevím, podle čeho soudíte, že se pletu..jestli je přes net vidět, že jsem blondýna či co.. :)))
    Opravdu si toto nepletu, má speciální sůl, z které se tato voda míchá..

    Na této fotce opravdu vypadá jako mrtvý, jelikož je to foceno hned, jak jsme přijeli domů..je celý zmrzlý..
    Je ale čím dál lepší..dokonce už žral.

    #1045
    SCORPION
    Člen

    aha tak ja ti prajem vela stastia v chove nek sa krabovi dari.. :)

    #1046
    Vanerova
    Člen

    Díky moc :)

    #1047
    SCORPION
    Člen

    a este ci by si nemohla dake tie fotecky spravit akvateraria aj kraba :)dost ma to zaujima

    #1048
    Nery
    Člen

    jo to vyznělo blbě, puvodne sem to chtěl napsat vice obecně, aby si každej kdo to náhodou bude číst tuhle drobnost zapamatoval :)

    jestli se oklepe a bude dobrej, chtělo by to hodně silnej filtr, mořská voda se udržuje blbě.

    #1050
    Sumo
    Správce

    :woohoo: “pedsto bodou” za tu poznámku! ;)

    No a jinak – ať se daří a taky se těším na nějaké další foto… ;)
    Jsem zvědav!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.