Problém

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #248
    Mystic
    Člen

    Dobrý den, chci se zeptat založil jsem si terarium s krabem CARDISOMA ARMATUM (krab suchozemsky,krab duhový) všechno bylo v pohodě tak 14 dní potom přetal jist a ve vodě dělal bubliny vypadalo to jako by ji filtroval vydržel to asi dalších 14 dni dneska jsem přišel domu a krabovi chyběla jedna noha a je celý jakoby apatický nechce se hýbat ani když se k němu přiblížím jsem už smířený s tím že je v posledním tažení je mi jej stašně líto ale nechci se nechat od chovu tohoto tvora odradit. Proto se chci zeptat co jsem udělal špatně terárium jsem zařídil z akvaria o rozměrech 62(d)x36(š)x40(v) na tuto plochu jsem svídil jednou zářivkou 60cm dlouhou o výkonu 20w s 5% UVB zářením značky Repti Glo vodu jsem filtroval filtrem s průtokem 400L poměr souše a vody byl 2:1 takže to vyšlo přibližně na 6L vody o výšce vodního sloubce cca 10cm takže si myslím že filtrace byla dostatečná. Krmil jsem jej skoro vším co jsem v ledničce našel nejvíce mu chtaly ryby,mrkev,okurky a k dispozici měl samozřejmě i sepiovou kost kvuli vápniku. Proto se chci zeptat kde jsem udělal chybu že to takhle špatně skončilo budu velice rád za každou radu nechci aby to kvuli me chybě odskákal další krab. Dále bych se ještě chtěl zeptat zda je nějaky chovatel na severní moravě který by se mnou podělil o skušnosti rád bych viděl jeho terarium a nasbíral ispiraci popřípadě by mi pomohl vyřešit můj problém. Děkuji za každou radu.

    #1245
    admin
    Správce

    tak setko by bolo celkom v pohode az na to terarko ktore by mohlo byt vacsie ;)

    no a ktomu prvemu problemu tak to mas tu : http://krabi.esumo.net/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=2
    malo by ist o zvliekanie aj ked ta odpadnuta noha je divna :unsure:
    asi vela stresu :huh:
    no a priklady terarok mas tu : http://krabi.esumo.net/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=38

    #1248
    Sumo
    Správce

    Neboj – vše bude OK! Už brzy se bude svlékat!!! Sice bude asi bez jedné nohy, ale při příštím svlékaní bude OK! ;)

    A mimochodem pro všechny! :silly:
    Máte-li akvaterra na frekventovaném místě (chodíte kolem, svítíte, ráno vstáváte, …) vřele doporučuji přehodit v době svlékání přes akvaterra nějaký hadr!!! :woohoo: Krabík bude mít klid a svlékání dopadne lépe… ;)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.