porad to stejne :( mrtvi krabici

Vítejte na Krabí web na eSumo.net Fóra Krabi Sesarma Maderi porad to stejne :( mrtvi krabici

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #261
    admin
    Správce

    ahoj,

    prosím o rady, už podruhé jsem prisel o krabi :( .

    poprvé jsem koupil kraba červeného vietnamskeho v hornbachu. Akvarko bylo den filtrovano s kaminkama a kytkama 1 den bez kraba. krab prvni 3 dny behal, zkoumal proste supr. Pak ale prestal behat a postune do 10 dnu zahynul :(. mel UV zarovku a teplota vody 24 stupnu. k jidu granule pro krabi a zelen. Rekl jsem si, že byl asi nemocny tak že koupim nové.

    Tyden se filtrovalo aquarko i s nove porizenymi rybkami(2pavi ocka) a sneky. koupil jsem i kapky na upravu vody z kouhoutku pro aqua. 2 nový krabi se postuchovali a schovavali v domeckach, roztrihali kytky a fikly jednu rybku a par sneku… ale po 3 dnech zase zacala jejich aktivita upadat. Vydrzeli tyden a taky zahynuli. :( měli odchliply krunyr na brise.

    co může být příčinou? prosím o rady. Ještě jednou bych to chtěl zkusit a uspět. Už pomalu ztrácím naději :(

    #1210
    SCORPION
    Člen

    podla mna si mal smolu na kraby chyba asi v tebe nebola ale k tej strave tak uprednostil by som cerstvu stravu nie len granule a nabuduce by som si kupil klasickeho suchozemskeho kraba

    #1211
    admin
    Správce

    krabici strihali tu kytku a ladovali se s ni. kdyz sem jim dal granuli tak se o ni i pohadali tak mel kazdy svoji. Je mozne ze nezvladli tu zmenu prostredi, nebo se moc precpali. S vodou snad nic neni kdyz rybka v pohode zije meril jsem i ph a v poradku.

    Pan prodavac v hornabu teda rikal ze se podiva jestli nejake krabi ma jestli neuhynuli… tak mozna tam maji spatne podminky.

    Krab suchozemsky je moc velky. Koukal jsem na nej ve zveraci a jsou to obr krabi.

    #1213
    admin
    Správce

    Jedine co me napada je, ze nemel topitko a kdyz se nesvitilo mela voda cca 20stupnu . Taky ma vodu skoro vsude ale muze vylezt na kamen kde se nekdy vyhrival. rozmezi vody se pohybovalo 20-25stupnu.

    #1214
    SCORPION
    Člen

    tak podla toho aky je sttary ale predsa su to najviac chovane kraby :)

    #1215
    mantis
    Člen

    No to si asi fakt mal len smolu na krabou mne s a ties stalo že som kupil kraba a na 3. den zdochol.Potom som kupil este jedneho a ten mi vydrzal skoro 3 roky.A tou teplotou vody to asi nebude krabovi niska teplota vody niako nevadi.

    #1217
    Sumo
    Správce

    Ta teplota – nic moc! :dry: Sežeň topítko a udržuj tak 27!

    Co souš? Mají si kde vylést??? :huh: Teda měli? :dry: Píšeš o akváriu, tak se připtávám!

    Nejlepší je chodit pro ně ihned po zboží… :(

    #1218
    admin
    Správce

    vylezt si mohli budto uplne na sous nebo tak ze byli hlavou nad vodou. Lezli tam celkem casto. Jeste me napada dalsi vec. Dal jsem do vody koupeny klacek. jednou sem ho vyvaril ale stejne mi tam pak zacal trochu plesnivet tak sem ho hned vyndal a uz sem ho tam nedaval. Je mozne ze ta plisen tam v te vode je a budu muset prevarit cele akva. Taky tam mam sneky a ty delaj hrozne bobku po celym aqua. Nevim, porad premyslim proc umreli :(. Dnes jsem vycistil aqua a je tam jenom jedna rybka, snad se nezblazni sama. No jeste proctu web a pak mozna poridim neco dalsiho. Ale jestli mi uhyne dalsi krab tak rosekam aquarko napadrt a uz nikdy vic..

    #1219
    admin
    Správce

    jelikoz uz mi tito cerveni vietnamsky krabici nadelali dost starosti uvazuji o nakupu jineho druhu.

    V obi nabizeji Gecarcinus Rirucola dle meho nazoru je tento krab celkove mensi nez Cardisoma Armatum. Mate s timto druhem nejake zkusenosti?

    Muzete mi dat pripadne nejaka doporuceni? ktery krab je odolnejsi, ci vyzaduje ke svemu druhu nejakou specielni peci…

    Diky moc. Jeste se nevzdavam :)

    #1220
    Sumo
    Správce

    Gecarcinus Rirucola byli mojí Zrzka a Mecháček!!! :woohoo:
    Měl jsem pár docela dlouho… Ze začátku se rvali, pak jsem zjistil, že je to součast “předehry”, protože pak skončili “v objetí”… :blush:
    Viz fotoalbum! Doporučuji více než ty vietnamské!:silly:
    Co se velikosti týče – jsou o něco menší, ale Mecháček dorustal… :huh: Takže o moc menší…. Ee…

    #1221
    admin
    Správce

    ja bych si klidne Gecarcinus Rirucola poridil, akorad mam asi male akvaterarko. mam 50×30 z toho tak 1/5 sous; ukryt ve vode i na suchu. plave tam zelen a 3 rybky. zem pokryta bilym sterkem 3-4 mm. Dotedka jsem svitil zarovkou pro jesterky asi 30W ale ted jsem dostal nahoru na skleneny kryt zarivku aqua glo i s drzakem. Stacila by krabovi tato zarivka?

    #1222
    Nery
    Člen

    Pokud krab potřebuje uv záření(je to diskutabilní), tak nestačila, mimoto uv neprojde sklem tekže nad krytem si můžeš svítit čímkoli a bude to naprosto prd platné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.