Pohlaví

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Autor
    Příspěvky
  • #268
    Helca
    Člen

    Ahoj jsem tu nová a chtěla bych si založit krabárium, ale nikde jsem se nedočetla jestli je lepší pořídit si samičku nebo samečka. Jsou rozdílní v chování? Třeba u psů je to tak, že fena je klidnější a přítulnější. Je rozdíl i u krabů, nebo je to jedno?
    Dále by mě jěště zajímalo, zda bych mohla mít krabárium před topením nebo mu větší teplo vadí:( . Moc děkuji za odpověď a radu.:cheer:

    #1033
    SCORPION
    Člen

    no tak myslim ze je to jedno ci samec alebo samica ak je len jeden a teplota by maly byt primerana ani velmmi teplo ani nie velmy chladno…ale necham sa este vyjadrit aj suma :)

    #1034
    Sumo
    Správce

    Sumo se vyjádří tak, že:
    – měl jsem i samce, i samice… Co je lepší – těžko říct… Můj názor je samec. :blush:
    – akvarko u topení – toto asi není dobrý nápad. Stejně je potřeba lampa kvůli UV-A, UV-B, takže… Ale určitě to bude lepší, než akvárko na nebo pod oknem a přímé slunce…

    #1041
    Nery
    Člen

    pohlaví – u dostupnejch druhů je to úplně jedno.

    topení – zařiď si to akvaterárko, dej ho k topení a několik dní měř teploty. Pak ti řeknem jestli je to ok nebo to bude chtít menší úpravu :) a teprve pak až to bude vychytané si koupíš kraba.

    #1042
    Helca
    Člen

    Moc všem děkuji za rady. Než si donesu domů kraba chci mít všechno v pořádku a nachystané. Hodně jsem se na tomto webu dočetla. Ještě jednou díky a pěkné svátky =)

    #1049
    Sumo
    Správce

    Díky! Nápodobně!

    Jen kdyby tady někdo přispěl nějakým článkem… :blush:

    #1051
    Nery
    Člen

    pošli mi několik hodin času a já dodám články :) měl bych na skladě pozorování z lokalit Cardisoma carniflex, pozorování z lokalit, lov a chov Socotrapotamon socotrensis, pozorovani z lokalit, lov a chov Potamon socotrensis atd…v příštích měsících ale nemám k dispozici potřebné minuty :(

    #1052
    Sumo
    Správce

    Sorry – taky nemám! :(:S

    #1058

    Já myslím že je jedno jestli samec nebo samice, krabík přece není na chování do ruky jako křeček, takže asi takhle.Navíc já sem zatím prozkoumat možnosti zda je lepší kluk či holka neměla, mám “teprve” druhého krabíka (první umřel na stáří) a vždycky sem natrefila v obchodech jenom na samečky:)Ale hlavně že to roste a je to zdravé, Alberto se naučil jíst dokonce s pinzety granujky….Prvně sem to zkoušela podávat mu je prstem, ale poté co mě chytil oběma klepetama za prst a několik minut držel vší silou a nechtěl pustit, tak jsem to zavrhla a řekla si že pinzeta bude lepší….Roste mi jako z vody už máme 4 svlečky:)A sežral potvora zlatýho ancistruse:(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.