plisen?

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #82
    admin
    Správce

    Ahoj,

    tak po nezdarilych pokusech s Sesarma Maderi (budiz jim zeme a voda lehka) jsem poridil kraba Gecarcinus Rirucola a ten se ma zatim dobre. Uz mesic dela bordel v aquarku :). Dokonce s ním chovám 3 krevety a rybicky a zatim vsechno v pohode. Cas od casu na ne udela bojove bu bu bu postavi se na zadni a cvaka pred nima klepety..:)

    Kraba krmim jablkem, mandarinkou, varenym kurecim masem, sunkou, spenatem, granulemi pro kraby a rybky.

    Mam ale problem s tim co nesni jak krab tak rybicky. Krevety celkem zdatne čisti, poridil jsem je misto cistici rybky kterou bi krab asi propichnul nohou. Ale nestihaj vsechno vycistit. Kdyz krab necha kus nedojedeneho jablka nebo mandarinky ve vode, nebo rybky nesnedi vsechno krmeni, tak jidlo zacne plesnivet. Plisen vypada jako bile nitky a obklopuje vzdy cely kousek jidla dokola. Bojim se aby krab nemel s tou plísní problémy. Ptal jsem se v aquaristice na nejake pripravky, ale pripravky proti plisnim meni ph vody a navic obsahuji ruzne chemikalie.

    Je ta plisen normalni? Dokazu se ji zbavit vycistenim aquarka ale cca za 10 dni jidlo zase zacne plesnivet.

    #1231
    Sumo
    Správce

    Zdar!
    Pěkně! Jsem zvědav, jak dlouho ty krevetky budou žít!:P

    Bilé nitky – čtu to už podruhé… A teprve teď mi došlo, že myslíš spíše takové řasy, vlasy, vatu nebo jak bych to nazval… Že jo!
    No já to řešil tak, že jsem večer dal jídlo a ráno vždy raději vyhazoval!!! Jinak jsem žadnou plíseň neřešil… Mně spíš vždy štvaly černé řasy. Ty se mi dycky usadily na rostlinách (hlavně na souši) a musel sjem je vyhodit.
    Ale jinak – jak píšu: večer jsem dal, ráno jsem vzal! :silly:

    #1238
    admin
    Správce

    jj, presne takova vata kolem celeho kousku. no ja mu taky zbytek co necha vyhodim, ale on si to asi nekam schovava a kdyz mu to prestane vonet tak to vykopne z domecku a uz to vsude plave…

    Je mozne ze je to z toho krmeni pro rybky. to krab uplne miluje vzdycky kdyz rybky krmim tak uz beha po dne pod nima a bufeti vsechno co spadne az na dno… :laugh: ale stejne tam neco nechava a to pak ani rybky nechteji a krevetaci to nestihaj vsechno sezrat :)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.