Osvětlení akvárka

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #287
    JAHAVA
    Člen

    Zajímalo by mě, jaké je pro krabíka nejvhodnější světlo a co kdo z vás používá (konkrétně- značka)? Vím, že klasická žárovka příliš vhodná není a nejlepší je něco s UVA a UVB, aby byl krab pěkně zbarvený, ale nevím co konkrétně koupit. Díky

    #493
    Sumo
    Správce

    Tak ja osobne jelikoz mam v krytu uchyt na zarivku tak jsem pouzival Exo Terra ReptiGlo 2.0 15W 46cm.

    Ta mi ted pri prestavbe odesla (asi jsem s ni nekde klepnul a zacala blikat) a nabidli mi Narva Reptilight taky 15W a dokonce s vetsim dilem UV-A i UV-B, ale mam pocit, ze sviti mene… :dry:

    Takze asi tak ode mne… ;)

    #497
    admin
    Správce

    No já bych jako zářivku zvolil bu´dto tu co má te´d sumo nebo repti glo 5 zářivku nebo žárovky : exto terra sun glo používám dává teplo a krabík se pod ní nahřívá a má uva i uvb záření nebo repti glo 5

    #498
    admin
    Správce

    A jestli hceš mrkni sem moje akvárium http://rybicky.net/nadrze/3314 je tam nafocený i krat filtr atd ;)

    #515
    JAHAVA
    Člen

    Děkuji vřele za odpovědi. Budu tedy svítit tím, co radí sumo. Problém je v tom, že si chci akvárko nechat uříznout na míru (70-35-30) a tedy budu muset řešit, jak zářivku nainstalovat. Budu muset sehnat kryt se zařízením na zářivku, ale nevím, jestli se dá něco takového koupit. Nejsem talent na elektriku a podobné věci, takže vlastní výroba nepřipadá v úvahu a kupovat originál akvárko+set mi přijde dosti drahé. Co si myslíte? Máte s tím zkušenosti?

    #516
    Sumo
    Správce

    Stejne budes delat nejaky kryt… Pri vysce 35 budes muset! ;) Jinak najdes krabika v pokoji… ;)
    Takze sezenes draty, tlumivku, kondenzator, starter, drzak na starter a na zarivku (ten nejlepe vodotesny) a neni boha to nezapojit… Kdyz tak ti to nakreslim… :P
    Nejlepe je to vykuchat z nejakeho stareho zarivkoveho svitidla… ;)

    A nebo – ja kdybych resil tento problem s krytem (ze bych mel atypicke akvarko), tak bych sahl po te zarovce ReptiGlo 2.0m ktera taky existuje… :cheer:
    Pak ti staci obycejna objimka na zarovku a privodni kabel s vypinacem… ;)

    #517
    Pakinko
    Člen

    ja pouzivam Exo Terra repti glo 2 13w…..stalama sice 500sk ale najlepsia UV aku pre kraba mozes dostat :P

    #518
    Lukys
    Sledující

    Hele prodává se jen samtný kabel na kterém je uchyt na zářivku ale nevím jaký je možn rozsah a jen strčíš do zásuvky a myslím že by to šlo do krytu přidělat nějakýma háčkama nebo něco vymysli ty kabely sem viděl v brně v hornbachu

    #519
    petertn
    Člen

    na ziarivky je vyhodnejsi pouzit elektroniku zo setriacej ziarovky

    #520
    Sumo
    Správce

    Lukys napsal:

    Quote:
    Hele prodává se jen samtný kabel na kterém je uchyt na zářivku ale nevím jaký je možn rozsah a jen strčíš do zásuvky a myslím že by to šlo do krytu přidělat nějakýma háčkama nebo něco vymysli ty kabely sem viděl v brně v hornbachu

    To je pravda!:woohoo:
    Taky jsem to tam myslim videl….. Ale buh vi, kolig za to budou chtit… :huh:

    #521
    Sumo
    Správce

    petertn napsal:

    Quote:
    na ziarivky je vyhodnejsi pouzit elektroniku zo setriacej ziarovky

    To mas sice pravdu, ale to uz je myslim si pro cloveka, ktery elektice nehovi ponekud slozitejsi… :S

    #522
    petertn
    Člen

    ani nie, skusim najst navod a dam to sem. asi bude dobre spravit technicku sekciu a tam davat taketo vecicky.

    #523
    Sumo
    Správce

    petertn napsal:

    Quote:
    ani nie, skusim najst navod a dam to sem. asi bude dobre spravit technicku sekciu a tam davat taketo vecicky.

    Dobry napad! :silly:

    #532
    JAHAVA
    Člen

    Děkuji všem. Technická sekce je výborný nápad, určitě by to chovatelům krabíků velmi pomohlo. Díky moc za odpovědi,jsou podnětné a hlavně už tak zběžně vím co a jak a zaúkoluji přítele:) , který tomu rozumí více než já, snad mi něco vyrobí na základě vašich odpovědí.

    #533
    BigO.Henry
    Člen

    Ahoj, k tomu krytu, kdyztak se koukni na: http://rybicky.net/nadrze/3520
    Je to vlastni vyroba ala co dum dal, akorat jsem mel podminky, jelikoz je tata truhlar:P

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.