Osvětlení 2

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)
  • Autor
    Příspěvky
  • #282
    Martini.M
    Sledující

    Ahojky dneska sem byla v hornbachu “vyšmírovat ” nějakou zářivku či žárovku a pani mě radila, že bych si měla koupit buď žárovku s malým podílem UV-A kuli teplu a k tomu zářivku s UV-A i UV-B zářením nebo jednu zářivku s UV-A i UV-B asi za 8 stovek (ale už nevím jesi ta fajnová zářivka dodávala i teplo nebo jen UV záření)……

    Myslíte tedy že by stačila jen ta zářivka?

    P.S. Dívala jsme se do diskuze a tam myslím sumo doporučoval zářivku EXO TERRA REPTIGLO 2.0 15W….tahleta teda dělá i teplo?

    Nebo poraďte někdo, mě přijde zbytečné mít v terárku 3 světla ( zářivku, žárovku a ještě noční…) :S :S :S :S :S :S :dry: :dry: :dry: :dry: :dry: pap M.

    #741
    Lukys
    Sledující

    Zářivky nikdy nedělaj teplo jen žárovky dělaj a třeba uv žárovka repti glo 2.0 aky nedělá teplo jestli to hceš i s tepelným výhřevem kup zářivku tu 2.0 nebo 5.0 a k tomu třeba žárovku sun glo já mám 40w a vyhřívám s tím i vodu ono to má i široký sppektrum denního světla ale ne uplný

    #742
    Sumo
    Správce

    Ahoj!
    Paní v Hornbachu chtěla zřejmě udělat kšeft… ;)
    Vymýšlejí a přitom tam sami mají obyčejnou akvaristickou trubici… B)
    No což…
    Podívej – svůj názor jsem zde již prezentoval a sečteno/podtrženo to vidím takto:

    Máš akrárko s krytem na trubici? Kup trubici – na výběr jich moc není, které by měly UV-A i UV-B… :unsure:

    Máš akvárko bez krytu a tím pádem bez úchytu na trubici? Tak neuvažuj a jdi do žárovky ReptiGlo! :dry:

    PS: Já osobně si myslím, že tady o nějaké vyhřívání krabovi vůbec nejde… Teda alespoň takovým, které zde v našich podmínkách chováme… :S

    #743
    Lukys
    Sledující

    Vyhřívání neni nutné ale žárovka a zřivka repti glo je skoro to samé jiná velikot a uchycení a taky ten kryt bysi měla udělat bylo tu spoustu otázek co mám dělat utekl mi krab atd. já mám kdyr a jak jsem zjistil krabi mají sílu a teď jak mám pozadí mám radši na výku ještě enší kamen aby se klepítko nezapřel o pozadí a nenadzvedl kryt ;)

    #744
    Lukys
    Sledující

    Ahoj
    hele na vyhřívání žárovkou se vyrdni nejlepší je ta zářivka nebo žarovka repto glo já když zapnu tu peplou žárovku tak klepítko zaleze asi je na něj moc teplo a když rozsvítim jen obyč zářivku běhá celý den po akvárku takže po Vánocích jestli dostanu tu thermopodložku tak koupím repti glo zřejmě 5.0 a když nedostanu podložku tak koupím jinou žárovku a slabší max 25w ale zřejmě 15w

    #745
    Sumo
    Správce

    Mno… Já bych to s tou žárovkou totiž řešil jinak! B)
    Dal bych jí totiž do nějakého stínítka (třrba hlíněný květináč) aby nesvítila či lépe řečeno nezářila po celém akva, ale jen třeba na půlku či třetinu… Světlo by tam měl a kdyby se chtěl vyhřát, tak si může vlezt přímo pod ten květináč, kde to peče hodně…
    Vem si, jaká je to záře v podstatě z přibližně 30cm !!! :S
    To pak musí utéct… :dry:
    Já osobně jsem zrovna před týdnem přenastavil hodiny a svítím o 2hod méně… :unsure: Zrzka se tomu taky vyhýbá…

    #746
    Lukys
    Sledující

    No to mě se vyhýbá kvůli tomu teplu :angry: ale na netu sem našel dobrou topnou podložku nebo kabel za levno tak už vím jak na to ;)

    #747
    Lukys
    Sledující

    A hlavně květináčem bych zase zakril to pozadí :( bych jedině musel to hliněný stínítko a dát to zboku u žárovky aby světlo šlo jen na půlku nebo na 1/3 tera

    #954
    admin
    Správce

    no nechcem tu zakladat novu temu tak to pisem sem chcem sa spytat ci krabovi staci svietit aj normlanou ziarovkou ja mu svietim 25 w

    #956
    Sumo
    Správce

    Mno… Všichni doporučují speciální žárovky s UV-A a UV-B zářením… Ale proč to nezkusit… :unsure:

    #957

    Já svítím zařivkou Exo Terra 5 W, a ve vodě mám topítko, Lumpiček mi umřel na stáří, a Alberto se svlékal už dvakrat…takže mi krab prosperuje, tak mu nejspíš vyhovují podmínky:)Neměnila bych:laugh:

    #958
    admin
    Správce

    ano len narazam nato ci moze zit aj bez toho ale nejake to slko sa knemu pocas dna dostane tak…no viete ja mam len 15 takze viete moj foter by mi zapoti ze to ma velku spotrebu ta uw…chapete..

    #960
    Sumo
    Správce

    …no tak to teda…
    Zářivka 15W ti bude žrát míň jak 25W žárovká!!!

    #962
    admin
    Správce

    aha diky takto som sa nato nedival mohol by si mi prosim ta dat nejaki link na nejaku vhodnu ziarivku

    #964
    admin
    Správce

    viem ze ma mat uv-a a uv-b ale predca ty uz vies presne..aku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.