Nemocný krab

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #38
    Kasha
    Člen

    Ahoj, rád bych se na něco zeptal. Mám kraba (cardisoma armatum) asi rok, když jsem ho pořizoval, mohl být starý asi půl roku myslim. Za ten rok se mi třikrát svlékl, všechno v pořádku, ale asi před dvěma dny je s ním něco v nepořádku. Skoro se nehýbe a včera když jsem mu čistil terárium, a vyndaval jsem ho ven, tak vůbec neutíkal, nebyl čilý jako vždy. Po návratu jsem ho položil do vody a jakoby se nadnášel, má snahu chodit, ale jakoby padá na přední část těla nepoužívá skoro vůbec klepýtka (zadní část těla má snahu se stále nadnášet) také má chvílema povadlé oči. Nevíte, co by s ním mohlo být? Všiml jsem si, že má na sobě takový menší povlak, něco že se mu jakoby odlupuje z krunáže i nohou. Napadla mě plíseň a dnes jsem ho dal asi na 10 minut do manganového roztoku. Chudák se ani nevyškrábe na souš, zkusil jsem ho tam opatrně položit, ale nohy ho vůbec neudrží a na souši se ani nehne. Děkuji za jakékoliv rady,

    Lukáš

    #1492
    Sumo
    Správce

    Ahoj!
    Toto chování bohužel znám… :(
    Nechci být ošklivý, ale asi se blíží jeho konec… :unsure:

    #1493
    Kasha
    Člen

    Opravdu vcera vecer zemrel,nevite,co by to mohlo zpusobit,abych si na to dal priste pozor? Mozna casteji cistit a obcas prevaritkameny,aby se zabranili moznym plisnim? Dekuji

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.