Moje nové krabíky

Vítejte na Krabí web na eSumo.net Fóra Krabi Můj krab :) Moje nové krabíky

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #279
    SCORPION
    Člen

    http://photo.uloziste.com/?fotka=cfac53ea005798b4.jpg&d=sd127a7209e99baf&size=3

    chcem vam predstavit moje nové krabíky sú to
    GEOSESARMA SP. “Vampire” (Vampire crab)
    mám 2 samčekov a samičku a snažím sa o rozmnoženie :)

    #1365
    mataaa
    Člen

    Ja by som tieto kraby mala mať tiež koncom budúceho týždňa, beriem si párik :). Prosím aké máš veľké terárium, vlhkosť atď?

    #1366
    SCORPION
    Člen

    no tak 60x30x30 zatial staci a rosim kazdy den… cokolvek bude spotrebovat poradim…

    #1367
    mataaa
    Člen

    Už mám geosesarmy aj ja :).. Čo im dávaš jesť? Čo im najviac chutí? Dávaš im jedlo do vody alebo na súš?

    #1368
    SCORPION
    Člen

    No tak davam granule urcene specialne pre krabov a mam tam vo vode koren ten je velmo dolezity ako som si vsimol ten koren aj pojedaju takze im velmi ani nic nemusim davat respektive ked daco dam tak to len tak trochu objedia lebo su najedeni, dalej si pochutia aj na suchom dobovom listi vo vode , a rozny hmyz mach , ale aj ovocie ak sa mozem spytat od kial ich mas lebo uz mam len samce samicky mi samce zabili neviem preco :S

    #1369
    mataaa
    Člen

    Hmm, koreň mám vo vode tiež, akurát mi špiní vodu aj keď je poriadne umytý, “upečený”, musím to nejak vyriešiť. A ako to máš vyriešené? Máš v akva/tera vodu a v tom drevo+ ešte nejaké ostrovčeky alebo máš súš a na nej nejakú misku s vodou? Mám ich od jedného pána z Detvy, mal izeráty na ifaune, bazos…ale on už nemá kraby, kúpila som posledné, nechal si iba zopár mláďat. Hmm, neviem, na začiatku si písal, že máš 1 samičku a 2 samčekov, si si istý, že zabili samičku? Väčšinou sa zabíjajú samce ak ich je viac ako samičiek.

    #1370
    SCORPION
    Člen

    aha tak ja ich mam od toho isteho, no toje skoda neviem co mam teraz robit s 2 samcami no mal som 2 jedna zdochla lebo sa zle zvliekla a druhu mi zabili…
    koren mam v miske a ta voda nevadi ze je spinava to je len drevo a to je dobre netreba to velmi cistit staci vymenit vodu lobo ino sa tym vsetkym zivia

    #1371
    mataaa
    Člen

    Skús popozerať nejaké české inzeráty alebo akva, určite ich niekto musí mať…
    Hmm, keď ten môj koreň ako keby aj zapáchal, mala som ho ešte dávno v akva a potom stál cca rok v garáži a mám pocit že ho je cítiť za benzínom alebo takým niečím…Ty máš konár z lesa alebo kúpený?
    Inak som si všimla, že u mňa ešte nič nezjedli. Dávam patentky a vločky pre ryby plus tiež granulky pre krabov, ale ani sa toho nedotkli…Zajtra skúsim nazberať nejaký mach..

    #1372
    mataaa
    Člen

    Inak na tej fotke máš akokeby riasy vo vode, čo to je? Kde to zoženiem?

    #1373
    SCORPION
    Člen

    to je vodny mach neviem ako sa to vola odborne ale tak ani mne velmi nechcu tie granule len tak trocha.. ale ten koren urcite objedaju lebo su tam vykali cize len tak zo vzduchu nebudu a koren som nasiel nahodou v potoku … a zacali sa mi ta uz vytvarat aj biele huby ktore tiez jedia :)

    #1383
    mataaa
    Člen

    No ozývam sa po dlhšom čase, kedy& som testovala. Skúsila som im tam dať kôru zo stromu, lenže časť, ktorá bola vo vode začala hniť a neskutočne smrdieť. Tak som kôru nechala iba na “súši”. Na súš som tiež dala mach. Vo vode mám teda iba kamene…inak ten vodný mach kde zoženiem?? Chcela by som ho dať do vody, keďže som prednedávnom objavila jedno malé mláďatko od modrej samičky, tak aby mohlo konzumovať aj ten mach.

    #1384
    SCORPION
    Člen

    no tak koren hnije a z casti smrdi aj mne ale je dolezity vo vode hlavne pre mlade oni sa zivia zhnitym makkym mokrym drevom
    No a k tomu machu tak to by som malzaujem o kupu alebo aj vymenu za mach… ;) 2 samiciek ak sa podari ich rozmnozit viac lebo som hladal a nikde nikto.. tak mam len tie 2 samce :dry:
    a ak to je ciste dravo tak tam velmi co smrdiet nema tak ho treba vycistit ak tak

    #1385
    mataaa
    Člen

    Zlá správa :( …to jedno malé krabíčatko čo som len prednedávnom našla ako si pobehuje po terra soom dnes našla mŕtve :(….Snáď sa mi podarí rozmnožiť vampirov aspoň časom :( … keby že sa podarí, tak dám vedieť.

    #1386
    SCORPION
    Člen

    to je divne ze len jeden… vacsinou sa ich liahne pomerne dost nema samicke nahodou este dalsie vajicka pod bruskom :blink:

    #1387
    mataaa
    Člen

    Neviem, skutočne som tam našla len to jedno a nevidno ani vajíčka alebo mláďatá pod bruškom samičky. Uvažujem, či tie malé blue craby nepojedol samček vampír pri transporte ku mne, keďže boli v jednej krabičke…Keď som totiž otvorila krabicu a chvíľu sa na nich pozerala len cez tú krabičku, samček ju neustále naháńal a “bil”

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.