Mastná škvrna na hladine vody

Vítejte na Krabí web na eSumo.net Fóra Obecné diskuze Otázky a odpovědi Mastná škvrna na hladine vody

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #181
    mataaa
    Člen

    Ahojte,mám problém v krabáriu,s ktorým si neviem rady.Vždy sa mi na hladine vytvára pravdepodobne nejaká mastná škvrna.Je sfarbená dobiela,najprv sa vytvorí v rohu a o pol hodiny sa rozšíri na celú hladinu.Filter vo vode mám,vôbec však nepomáha.Vodu mením tak jeden alebo dvakrát za týždeň,škvrna sa vytvorí tak o jeden deň nato.Komplet čistenie krabária tak raz za tri poprípade štyri týždne.Máte aj vy takýto problém? Z čoho vzníká?Ako t odstrániť?Niekedy tu škvrnu jednoducho začnem zberať pohárikom a akonáhle ju porušším,zrazí sa akokeby na také malé lupky.Prosím poradte,ďakujem

    #1294
    no name
    Člen

    nemáš v tom rohu nějakou špinavou věc, nebo třeba neumytý šutr, zdechlou rybu?

    #1295
    mataaa
    Člen

    Nie ryby v krabáriu nemám a špinavé tam tiež nemá byť čo.Kamene a všetky ostatná veci pri každom tom väčšom čistení poriadne premývam a vždy aj zalievam vriacou vodou.Ono nakoniec to nie je až tak celkom z toho jedného rohu,prvé sa začnú vytvárať po celej hladine také stopy mastnoty alebo čoho a až potom sa najprv v tommto roku urobí na hladine tá škvrna bielej farby a tak sa rozšíri všade.

    #1296
    Sumo
    Správce

    Hledej původce skvrny! Nějaká stará potrava? Nebo nějaká umělá věc? :unsure:
    Když se mi toto udělalo (evidentně z potravy), tak jsem to řešil vždy tak, že jsem filtr trochu “vynořil”, aby “nasával” tu špinavou vodní hladinu! Sice to občas nasálo vzduch a bylo hlučnější, ale zbavil jsem se toho takto a pak filtr vyčistil… ;)

    #1297
    mataaa
    Člen

    Z potravy to zrejme nebude,kedže mám krabárium oddelené sklom na dve časti a kŕmim to v tej suchej časti.Inač mám vo vode len 1x keramický kvetináč ako skrýšu,filter,drobné kamienky,zopár veľkých a 2 umelé rastliny,teplomer,ohrievač.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.