Krabík nepapá…

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #230
    tesi1412
    Člen

    ahojte, máme krabíka asi mesiac, pripravili sme mu bývanie, ktoré sme zostavili z vašich námetov- z galérie a krabárií. trápi ma však, že málo papá :( – vlastne ani nevieme zistiť,čo mu chutí, lebo zo začiatku si dal šunčičku, jablčko, banánik a už vyše týždňa nič-ale vôbec nič! Mám obavy :dry: , či mu nič nie je. Viem , čítala som všetky prístupné články, všetky príspevky vo fóru, ale aj tak mám obavy. Prerobili sme mu jeho prvé bývanie a dali sme k nemu aj rybky. je radosť sa na neho dívať, ako sa hrá, ako rybky naháňa, ale zatiaľ žiadnej neublížil.:cheer: Mohol by mi niekto napísať ako často papá krabík? Mali sme všelijaké zvieratká a viem, že všetky majú iné stravovacie návyky. Ďakujem za odpoveď.

    #1452
    Aleachim
    Účastník

    Můj krab jí každý den, někdy víc někdy míň. Nejradši má jablko, banán, mrkev, syrové rybí maso nebo konzervy pro kočky. Ale mívá také období, kdy nejí i několik dní.
    Pokud ti už týden nejí, bude se pravděpodobně svlékat. Pokud se potřebuje svlékat je možná vystresovaný a potřebuje mít klid.

    #1453
    tesi1412
    Člen

    Ďakujem za odpoveď, včera večer sa napapal, dala som mu lososa – surového a vrhol sa na neho, myslím, že spapal hodný kúsok aj keď nie som si istá či spapal celý kúsok, pretože prvý krát si papanie vtahol do domčeka a tak nevim, či si niečo nezahrabal. ale aspon som videla, že niečo spapal a že prejavil záujem o papanie. Je fakt akýsi vystrašený, je v úkryte / suchom/ a vôbec z neho nevychádza. Dnes som bola sama doma, tak pár krát vyšiel, ale pri najmenšom pohybe zašiel. Vo vode dnes nebol vôbec.Ked aj vyjde ,chvílu sa zdrží pod lampou a zalezie dnu. Uvidíme, snáď nie je chorý a tiež sa spolieham na to, že sa bude zvliekať.
    Prečítala som si tvoje príspevky vo fóre a je fajn, že tu tieto stránky sú, človek vie , že sa má na koho obrátiť. :)

    #1454
    Aleachim
    Účastník

    Jestli se bude opravdu svlékat, tak by to mělo být ve vodě. (můj krab cardisoma armatum se vždy svléká ve vodě). Ty rybičky jsou pořád v akváriu s krabákem? Zkus je na pár dní dát jinam, třeba se krabák uklidní a bude zase papat. Za zkoušku nic nedáš.;)

    #1455
    tesi1412
    Člen

    Práve som na to myslela, či nie je v strese z nich, ale ked on sa s nimi tak krásne hral.Na stránke som čítala, že sa pred zvliekaním suší- možno je to ono. Neviem, nemám žiadne skúsenosti a preto lúskam všetky články a príspevky na fóre opakovane už asi po stý krát. Je tak krásny, že by som bola nerada, keby sa mu niečo stalo alebo keby sa tu trápil.

    #1456
    tesi1412
    Člen

    Moje obavy boli zbytočné, Krabík mal asi blbý deň, pretože včera večer ožil a predvádzal sa ,, o dušu,, celý večer. Začal asi o ôsmej tým, že sa poprechádzal po súši, potom prešiel do vraku / má vo vode vrak lode, kde má vodnú skrýš/, naháňal rybky,:laugh: preliezal všetky prekážky, posúval všetko čo mu prišlo do cesty.Netušila som, že toto maličké stvorenie má takú silu:huh: Bol báječný, skvostný…na telku sme celkom zabudli, fotili sme ho a robili video záznam, pretože to pre nás bol neskutočný zážitok…dokonca spapal aj celú večeru- mal mäsíčko…myslím, že podobne ako sa uvádza v niektorých diskusných príspevkoch aj ten náš Hugo ľúbi mäsko, ovocie papá len v krajnej núdzi:cheer:

    #1457
    Aleachim
    Účastník

    Tak to je super. Hlavně, že je v pořádku a má se k světu :silly:

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.