Krabik mi umrel :(

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #161
    Eda
    Člen

    Zdravim

    potrebuju poradit. Umrel mi uz druhy krab a vubec nechapu co delam spatne. Ten prvni byl krasne aktivni a jednoho dne nahle se prestal hybat a umrel. Ten druhy byl celou dobu schovany v jeskyni a moc nejedl a ted jsem ho nasla na plavat na hladine. U toho prvniho jsem si myslela, ze to bude kvalitou vody, tak jsem sehnala pripravky na upravu vody, ale nepomohlo to.
    Je mozne, ze to je tim, ze jsme je kupovali v OBI ne zverimexu? Kde bych si mela kraba poridit a jak stareho? Popripadne poradte mi, jak zajistit krabovi dobre podminky. To co je uvedeno na strankach jsem udelala, nechapu kde je problem.

    Dik za rady

    #1129
    Aleachim
    Účastník

    Podle toho co tady píšeš, to může mít několik příčin. Myslím si, že není zase tak důležité kde kraba koupíš. Pokud je krab od začátku aktivní a najednou není, může to být taky zapříčiněno stravou. Důležité je, aby krab dostával maso, zeleninu, ovoce, rostlinky…
    Pokud si budeš kupovat nového kraba měl by být aktivní (to je hlavní známka toho, že je zdraví);).
    Když jsem si tenkrát pořídila kraba já, prodavač v OBI my tenkrát řekl, že krabi musí mít slanou vodu. Do 10 litrů vody dávám polívkovou lžíci mořské soli. To je samozřejmě věc názoru, někdo nepřidává vůbec nic. Ale můj krab už je na to za ty roky zvyklí. Co se týče chemických přípravků, tak ti opravdu nepomáhají.:S

    #1130
    Sumo
    Správce

    To je určitě nejen mi líto… :( :blush:

    Těžko říct, co se děje! :S Máš tam nějaké živé rostliny? Není nějaka jedovata? Je to fakt divné – hlavně s tím prvním… :dry:

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.