krab mi bledne

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #220
    wendyda
    Člen

    ahoj chtěla bych se zeptat proč mi krab bledne,mam ho asi 2měsíce,ještě se neslíkal,když jsem si ho přinesla,byl krásně fialový,ted má prostředek světlý a tmavý jen kraje.Může to být i že mi moc nežere-rybu a maso??Má rád snad jen jablko a ještě jsem mu ve zverimexu koupila nějaký sušený červíky,nevim jestli si nějaký vezme,nebo je jen roztahá po akvárku.Díky za radu a odpověd.Dana

    #537
    Sumo
    Správce

    :unsure:
    Co je to za druh? Cardisoma? Ruricola? Sesarma? Jini se tu snad zatim nevyskytly…
    Jakou to zarovku ti doporucila pani ve zverimexu a jak dlouho svitis??? Ma se kam schovat? Ma skrys ve vode i na suchu?
    Zkousela jsi i zeleninu? Nebo šunku?
    Je vubec aktivni? Nebo spise cely den nekde zalezly…

    #538
    wendyda
    Člen

    no co je to zač,nevim,ale je jako Klepetko,doporučila mi žárovku s UV,a svítim tak jak se dá,ale asi jen tak 4h denně,to je asi málo,že??Má skrýš jen na suchu,je docela i zalezlý,tak jsem mu žárovku natočila,aby mu svítila do skrýše.Ale po ránu bývá ve vodě,kde se rochní a potom vylejzá většinou k večeru po 18h…jinač se mu moc nechce.Šunku trochu bere,zeleninu jsem nedávala,nevim jaká by mu chutnala.Je možný mu zkusit dát žížalu??

    #539
    Sumo
    Správce

    Zarovek s UV je hodne. Zkus napsat typ (z krabicky, z zarovky…).
    O case – sam nevim… Nikdo nikde zatim neuvedl jak dloho by se svitit melo…:( Ale urcite mu nesvit do skryse! :ohmy: Na to ji ma, aby se schoval pred cim potrebuje! 😆 A kdyz bude potrebovat, pujde si pod ni! :)
    Zkus mu vytvorit skrys ve vode…
    A zkus ho nechat v klidu… rekl bych, ze se bude brzy svlekat…
    Klepetko byl taky krasne modry…
    Pak se mu ve stredu krunyre delaly skvrny a jako by zloutnul. Celkove byl takovy…. Jakoby k prasknuti… :blush:
    Za par dni jsem videl zboku jemnou prasklinku no a dalsi den rano jsem ho nepoznal! :silly: Byl jak “bubak”! :side:
    Zkus si prohlednout Klepetkovu galerii. Myslim, ze tam takova fotka je…

    A hlavne ho moc nerus… Dej mu jidlo pripadne vymen vodu a nevsimej si ho… Uvidis…

    Drzim palce ;)

    #540
    admin
    Správce

    tak dobrá dík,třeba jen plašim zbytečně,nemam ho tak dlouho.Jo a co řikáš na ty žížaly,může a bude je žrát??

    #541
    Sumo
    Správce

    Zizaly? No to nevim, jestli by je zral, ale ja bych mu je rozhodne nedaval!!!!!!!!!! :angry:
    Kdo vi, kde to vsude a pocem leze… :(

    Kup mrazene larvy moskytu! Maji to vsude.
    Moji krabi si je davaji furt! Zrzka tak dycky vypada, jako by jedla spagety! :cheer:
    A rybky si taky daji… Puvodne byly pro ne, ale Zrzka… ;)

    Do zizal bych fakt nesel… :dry:

    #543
    admin
    Správce

    no s těma žížala to nebyl můj nápad,tak jsem se chtěla poradit, :blush:
    Dneska jsem mu přestavila akvárko a dala mu skrýš i do vody,tak snad něco podnikne.Mě ve zveráku paní říkala,že krab nemá mít moc vody,aby se neutopil,natož tam mít skrýš.Tak docela zírám co se tady dozvim novinek :blink:,a že to má být úplně jinač,než jsem měla na začátku,ale když ho vidim jak si ,,bublá,, pod vodou a je spokojenej,tak jsem spokojená i já .Ale potom moc nechápu,proč mu svítit,když je zalezlej a nemůže se -opalovat-,tu žárovku jsem koupila v krabičce,ale tu už nemam,stála asi 130kč. :silly:

    #574

    Krab potřebuje vody tolik ,aby se v ní mohl vysléct .Moje hladina ja asi 15cm ode dna .Lumpy je ve vodě rád.Ted zrovna pozoruje co dělám:-)Je to moje zlatíčko:-)No a tomu co řeknou ve zverimexu vžycky nevěř mají zkreslené informace.Nejlapší je hledat na internetu nebo si pořídit nějakou odbornou literaturu.;) Držím ti palce .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.