Hlava v smutku

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #288
    petertn
    Člen

    Mal som dva nadherne kusky tohoto kraba. Jeden mensi a jeden vacsi. Minuly tyzden sa mi v noci asi pobili a jeden- ten mansi stratil 3 nozicky ale mal sa k svetu. Snazil sa chodit aj sa mu to darilo a aj papal. Ale jedno rano som ho nasiel chudaka uhynuteho vo vode kam tak rad chodil.

    No a vcera ked som siel spat tak som nechal standardne pootvorene dvierka na terariu asi tak na 0,5 cm. Je to posuvne sklo asi 40cm dlhe 20 vysoke a 3mm hrube. Rano sa zobudim, vykracujem si po chodbe a kukan ze co to je na zemi vedla misky nasho psa? KRAB!
    Podarilo sa mu tie posuvne dvere otvorit a ujst von. Musel bud nejako zliest alebo padnut z asi 1,5 metra na zem a labzoval si v noci po obyvacke. Asi sa mu podarilo najst skuinku vo dverach, ktore su tiez posuvne a zavrete alebo tesne privrete koli psovi aby neiezol na gauc. A to sa mu stalo osudne. Nasa vlciacka sa s nim asi jednorazovo pohrala, lebo mal prasknuty pancier.

    Som smutny a nahnevany sam na seba a svoju blbost.

    Bol som v Trencine v akvaristike a maju tam nadhernych suchozemskych krabov krasnej oranz farby a tusim modry pancier. Ale na tom panciery su dva krasne farebne kruzky po stranach. Nemali tam nazov a ani nevedia ako sa volaju. Cena 250,-Skk. Neviete poradit?

    #431
    BigO.Henry
    Člen

    Tak to je mi lito:( Mel by to byt Cardisoma Armatum, krab suchozemsky

    #432
    petertn
    Člen

    Dik.
    Nie Cardisoma to nie je je to nejaky iny. Aj som vedel nazov ale bolo to davno co som to vedel. Ale viem kde to zistit, len neviem najst cislo.

    Sakris, vzdy ked idem okolo terarka tak ich hladam :(

    #433
    Sumo
    Správce

    Ahoj!
    Tak to je mi taky lito, co se ti stalo…… :(:(:(
    Skoda!
    A ten pocit, jak jdes okolo terarka a hledas je, to moc dobre znam! :(

    Ale urcite te to neodradi a poridis si noveho, ne?

    Mimochodem – nebyli to dva samci???

    #434
    petertn
    Člen

    jj, boli. Ale to som zistil az pri podrobnom skumani po smrti.

    Ale inac sa vobec nebili, nenapadali, ono sa ten prvy mozno aj niekde zasekol medzi kamenmi, ak by sa mlatili tak by bol okrem noh aspom poskodeny, ale nebol. rozdiel medzi nimi bol dva zvleky priblizne odhadujem. Inac obaja boli zvedaviiiiiiiii. No experti, som si ich oblubil.

    2 sumo:Porad nejaky link na tu online kameru ako to sprevadzkovat. Popripade da sa to hodit aj ku tebe na web? Ak by bol chovatel ochotny poskytnut pohlad na chov?

    #435
    Sumo
    Správce

    Hmmm… No skoda jich! :(

    Ke kamere…
    Tezko neco doporucit!
    Aby to nebylo zavisle na PC, je treba volit IP kameru!
    Ta miva zpravidla web rozhrani, ktere je mozne pak zpristupint. A treba i na tomto webu… ;)

    #436
    petertn
    Člen

    Ja ma Asus router s usb rozhranim a podporuje pripojenie usb kamery. Len musim kupit taku co podporuje.
    Ohladne krabov. Jasne ze si poriadim dalsieho, mozno aj opat dva ak bue samcek a samicka. Ale Gecarinus ruricola maju len v Nitre a to mam daleko. Volal som s manikom ohladne tych vyssie uvedenych krabov, fialove telo, dve bodky na panciery a oranzovo zlte nohy a klepeta, ale nazov nevie vraj to mal len jednu dodavku a viac sa mu neopakovala. Dnes by som mal mat foto okolo obeda tak to sem hodim. Kupovat budem az za par dni lebo chcem prerobit terarko. Chcem tam mat aj masozrave rastliny v epifitnych kosoch tak aby na ne nedociahli expertici.

    #489
    petertn
    Člen

    Tak a uz sme doma :)

    #700
    petertn
    Člen

    No takze nacisto opustam chov tychto krabov, lebo to po zvleku vzdy skonci.
    Ale 2 kusky krabov pustovnikov si nazivaju skvele a uz sa 2x zvliekli. Ulitky menia skoro na povel ;)

    #701
    Sumo
    Správce

    Hmmm… Divne… :(
    Zrzka ted byla asi mesic takova divna, ale dneska neverim svym ocim! Uz 2 hodiny chodi po celem akva… :woohoo:

    Ty poustevnicky bych rad videl! Jak jsou velci? Nemas foto? Treba i na mail… ;)

    #702
    petertn
    Člen

    no docela velky, odfotim ich a dam to to do mailiku, len ich zastihnut bude problem, dost sa schovavaju. Jeden je taky stale zvedavy cert, to nebude problem. Ale druhy je bojazlivy poseroutka :laugh:

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.