Chtěl bych radu

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #207
    Jej
    Člen

    Zdravíčko
    Mám Land kraba má to být suchozemský ale nevím proč se mi drží věčinu času ve vodě ? a chtěl sem se optat jak ho mám správně uchopit aby mu neublížil a aby mě třeba necvak
    Dík za odpověď

    #437
    Sumo
    Správce

    Tak nejdrive – Urcive nemas kraba Callinectes Sapidus (to bych se divil). Proto jsem tvuj post presunul sem. B)

    No a jak uchopit? :ohmy:
    Spravne by se melo:
    – nikdy ne za koncetiny! Krabi jsou “autotomni” a maji schopnost odvrhnout po podrazdeni urcitou cast tela jako obranny reflex!
    – ke krabovi pristupovat vzdy spise ze strany a ne shora! Shora je to pro nej sok a on si mysli, ze jste napr. najeky dravy ptak, ktery ho chce ulovit!
    – idealni je uchopit jej jemne v podstate zezadu (aby vas nestipnul) ukazovackem (pripadne i prostrednickem) zespoda a palcem prichytit za horejsek karapasu (krunyre). Tot oficialni navod.
    Ve skutecnosti jej vetsina lidi uchopi za karapas z boku.

    Ja osobne mohu rict, ze co jsem videl, jak je v nekterych prodejnach nahaneji s rukavici a chytnou je jak to vyjde, :blush: tak jsem jeste krabika do ruky snad ani nechytil… :unsure:
    Radeji uprednostnuji nejakou krabicku, do ktere mu pomuzu napr. spejli, nebo sitkou na rybicky… B)

    #438
    Lukys
    Sledující

    Jo to je fakt když to čistím taky ho dávám to krabičky a potom s krbičky do kýbl hlavně si ho neochocenýho nedávej na stůl páč sou ty krabíci rychlí:laugh:

    #340
    Pakinko
    Člen

    no ja kedze mam sesarmu tak ho normalne chytim do nadobi od jogurtu(presnejsie od zvolenskeho smotanoveho :D ) a potom to bud necham tam alebo ho dam do gulateho akvarka na tych par hodin kym pemijem strk,vypucujem filter a vymenim vodu

    #441

    Já sem krabíka chytila jednou za krunýř a zadeček ze zadu a on si klepeto podstrčil pod bříškem a cvakl mě stejně:-DTo byl ještě docala malinky a bolelo to dost ted je velký a do ruky si ho neodvážím chytit:-)Jinak ho při přemístění naženu do kbelíku nebo kokosu!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.