Akvarko,osvetlenie

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #237
    admin
    Správce

    Ahojte všetci!…Plánujem kúpu kraba a aj keď je na tejto stránke veľa informácii,chcem sa radšej ešte neičo opýtať.Mám zmätok v hlave z osvetlenia.Mohli by ste mi prosím poradiť konkrétne typy svetiel,ktoré budem potrebovať?Sú aj také,čo majú UVa aj UVb v jednej žiarovke? Treba tam potom dať ešte aj obyčajnú žiarovku 25W na výhrev?Akvárium plánujem 50-60x35x40cm.Do akvárka chcem dať nalepiť do stredu sklo,aby mi oddelilo súš od pevniny kvôli ľahšiemu čisteniu.Do akej výšky by ten predel mal siahať? 15 cm môže byť? (jednoduchý prechod z jednej časti do druhej bude mať samozrejme zabezpečený).A ešte ohľadom akvarka,myslíte si,že je dobré dať ho vyrobiť do sklenárstva(chcem to najmä kvôli tomu,že takéto rozmery v akva nemajú :/).Ako potom vyriešiť kryt?..Ďakujem :)

    #1169
    Aleachim
    Účastník

    Já mám taky akvárium rozdělené na 2 části. Rozdělení mezi nimi je vysoké 16 cm. Akvárium jsem nechala dělat u místního sklenáře. Kryt mám dřevěný s otvory, které jsou zadělané pletivem. Na osvětlení používám zářivku Repti Glo 5.0 UVB.
    Pozn. moje akvárium můžeš vidět na úvodní stránce – krabárium Evžena.

    #1170
    admin
    Správce

    Áno,to krabárium som videla:)..Tým predelením som sa nechala inšpirovať aj od Teba:) Tie svetlá som dnes študovala a uvažujem medzi repti glo 2 a 5.Viem,ale,že chcem žiarovku a žiarovku,pretože žiarovka by to odvetlila ina na určitom úseku.Prosímťa ,kde si kúpila ten držiak alebo lampu alebo čo to je na tú zářivku?….Do čoho tú zářivku napojím?

    #1171
    admin
    Správce

    A ešte prosím ťa :)Nevieš aký druh kraba má Martin M. ? Má tam tiež obrázky svojho kraba a krabária….

    #1172
    Aleachim
    Účastník

    Lampu (zářivku) jsem koupila ve zverimexu. Určitě ji budou mít v každém zverimexu, stačí se jen zeptat. Podle mě je jedno, jestli používáš repti glo 2 nebo 5, protože je to hodně podobné. Já taky občas používám 2.;)

    Martin M.má asi Cardisoma armatum :)

    #1173
    admin
    Správce

    Tak potom ok,ďakujem :)

    #1174
    admin
    Správce

    A ešte ma preda len jedna vec napadla:D ….Keď si išla po kraba,mala si naňho nejakú prenosku prichystanú alebo Ti ho dali do niečoho v obchode? Po čo mám vlastne po neho ísť? :)

    #1175
    no name
    Člen

    mi ju dali do rabičky:)

    #1176
    Aleachim
    Účastník

    Mně ho dali taky do krabičky:)

    #1177
    admin
    Správce

    Blbá otázka,ale nemôže tú krabicu “roztrihať” klepetami? :D ….A vie si krab navyknúť na ruku? Myslím kŕmenie rukou,poprípade aby mi vyliezol na ruku,ale nezachytil ma klepetami ? :)

    #1178
    Aleachim
    Účastník

    Krabici ti nerozstříhá:)
    Já jsem ho začala krmit špejlí, teď už se nechá krmit i z ruky. Já kraba do ruky neberu, ale můžeš ho to zkusit naučit;)

    #1179
    admin
    Správce

    A viete čo by ma zaujímalo? Z čoho sú vyrobené fľaše/bandasky na destilovanú vodu? Potrebujem krabovi do akvárka vyrobiť taký dosť dôležitý doplnok(kúpiť sa to nedá) a najľahšie by sa mi to robilo z fľaše od destilovanej vody,len neviem či to neobsahuje nejaké látky,ktoré by sa vo vode začali uvoľňovať a mohli by krabovi uškodiť.Ćo myslíte,môžem použiť tú fľašu?

    #1181
    admin
    Správce

    co by tam malo byt skodlive obycajny plast :side:

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.