Aki filter?

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Autor
    Příspěvky
  • #262
    mantis
    Člen

    Cavte dostalo sa mi od znamich pod ruku veľke aquarium jeho rozmeri su
    85x35x60 chcel by som ho dat mojmu krabovy ale budem potrebovat novi filter rad bi som bol kebi ste mi poradily aky by sa hodil do takehoto aquaria.Pripadne aj ake osvetlenie a este by som chcel dokupit jedneho kraba myslite ze by sa v takomto aqua znasali?

    #1252
    SCORPION
    Člen

    no tak filtel myslim ze by stacil daky do 40l neviem kolko chces davat vody.. osvetlenie by som odporucil repti glo 2.0 a kraba mozes kludne dokupit len bolo by dobre keby to bol ten isty druh a opacne pohlavie :)

    #1253
    mantis
    Člen

    Dakujem za radu chcel by som dokupit samicu ale neviem ci sa da zistit pohlavie aj ked je krab taky mali.

    #1254
    SCORPION
    Člen

    Malo by sa dať ;)
    A o aký druh vlastne ide :dry:

    #1255
    admin
    Správce

    cardisoma armatum

    #1256
    SCORPION
    Člen

    aha tak to sa bude dat zistit

    #1257
    Nery
    Člen

    K filtru se moc vyjadřovat nebudu,záleží jak to akvaterko zařídíš, až podle toho je třeba vybrat filtr(špatné nejsou třebas externí filtry, nasává hadicí ode dna a zpátky můžeš vodu pouštět zezhora a vytvořit ně pozadí vodopád či potůček…

    Ad UV :

    Bepti glo 2,0
    je asi ten nejhorší zdroj UV na trhu.Vlastně všechny lineární zářivky jsou víceméně k ničemu – nevyzařují totiž skoro žádné UV.
    Lépe jsou na tom kompaktní zářivky(nadává se jim úsporky):
    Solidní výdej UVB vykázaly zářivky od Fa Lucky Raptile UV Sun ve výkonu 15 i 23 W Při jejich použití je však třeba brát vždy v úvahu, že kvalitní UVB vyzařuje pouze z boku, nikoliv ze své spodní strany kde je vyzařování UVB minimální. Proto je vhodné při osvětlování pozemních zvířat umístit tento typ zářivek horizontálně-rovnoběžně s podlahou terária.
    Dobré výsledky ve výdeji UVB mají i kompakty Repti Glo 10 – 26 W které lze díky jejich konstrukci možné použít v jakékoliv pozici vůči zvířatům, protože vyzařují v podstatě stejně silné UVB na boční i spodní straně zdroje. Nižší výkony této značky jsou mnohem méně efektivní.

    I tak je nutné, aby krab trávil co nejdelší čas denne kolem 5-10cm od kompaktu a přirozeně mezi ním a žárovkou nesmí být sklo!

    Skutečné měření výdeje UVb: http://tera.poradna.net/a/view/69243-mereni-zdroju-uv-zareni-z-13-12-2008-na-terabazaru-tsp


    Ad pohlaví :

    Nevím jak tady odborníci, ale já jsem v přírodě chytal tisíce sladkovodních a suchozemských krabů…pohlaví lze spolehlivě určit až když mají cca třetinu až polovinu dospělé velikosti, do té doby mají ocásek(zadeček,jak je libo) všichni stejně tvarovanej.

    Silně pochybuju, že by kdokoli z vás viděl mládě Cardiosoma armatum – po vystoupení v moře mají velikost i s nohama cca 1,5cm…
    To, co se k nám dostane na pulty jsou všechno v přírodě odchycená zvířata, jež už si stačila zvyknout na jistý roční teplotní a vlhkostní režim, žila nadivoko na těch úžasnejch tropickejch březích říček a potoků většinou 4-6let, poté je černý huby vykopou z nor, narvou do igeliťáků a beden po tisících, pár týdnů jsou namačkaní na hromadách bez jídla a vody než si je nějekej importér objedná,pak je namačkají ještě víc pro přepravu a pošlou k nám do evropy … Proto jsem vždycky strašně nasranej, když někdo řekne, že mu umřel krab a že to musil být “”boží”” zásah, pče cituji : “podmínky měl dobré” a kvuli přepravě to nebylo – “vždyť byl hezkej a čilej když jsem ho koupil”

    Podmínky na jedné lokalitě Cardiosoma armatum kde jsem byl : Přes den 38-42°C ve stínu, přes noc 28°C, voda trvale cca30°C, vysoká vzdušná vlhkost. každý jedinec si hlídal svých ca 5m2, nory hluboké kolem 80cm s několika vchody, v nejhlubší části voda.

    #1258
    admin
    Správce

    Tak velmi dakujem za radu

    #1259
    SCORPION
    Člen

    tak s tym proste nespravis nic bud ten krab zomrie v este v predajni alebo zomrie u chovatela, bud bude mat na kraba stastie alebo proste nie.. proste ti kraby ako som pozeral tak velka vacsina je ich odvapnenych uz v predajni, bez noh atd…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.