a ještě….

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #293
    Jej
    Člen

    Když je to teda krab suchozemský ( land ) tak proč se zdržujě věčinu času ve vodě a i tam jí ?

    #439
    Lukys
    Sledující

    Jestli myslíš cardisoma armatum tak netuším ale teď sem mu to komplet předělal a je ve vodě i na suchu ale většinou jí i na suchu ve vodě moc ne B)

    #440
    Jej
    Člen

    Tak jako je ten krab má modrý krunýř tak to je land krab suchozemský ale říkám nevím proč je věčinou ve vodě :blush: jako jsem amatér co se chovu krabů tak se nedivte mojím někdy přihloplím otázkám třeba proč pořád dělá tzv. “roznošku” že má naplé obě strany “nohou” a vypadá to jako by se napínal na sklo nebo by se ho snažil přelést je to normální ?
    Dík za odpovědi

    #442

    Muj krabík dělá taky občas roznošky,je to jakokdyby cvičil:-)Takže to asi bude normální .Jinak co se týče přebývání suchozemského kraba ve vodě ,chtěla bych jen říct že ten můj je tam pořád sedí tam ,hrabe a přehrabuje kámínky ,obědvá i večeří ve vodě ,každé jídlo které dostane si do vody odnáší .Dokonce si tam schovává i zbytky voda pak strašně smrdí:-p.Jednou sem dokonce někde četla ,ža nějaký začatečník chovatel si byl koupit krabíka ve zverimexu a paní prodavačka mu řakla ,že suchozemský krab vodu nepotřebuje .Na zakladě teto milné informace mu krabík po několika dnech uhynul:-(Takže si myslím nehledě na jméno Krab suchozemský potřebuje vodu!!!

    #446
    Lukys
    Sledující

    No když řeknete ve zverimexu krab suchozemský prodavači myslí že je to pousteníček nebo nějakej co nepotřebuje vodu tak vždy říkám ten barevnej vodní a někdy dokonce ví o co de:D

    #448
    Sumo
    Správce

    Jojo… Prodavaci jsou nekdy opravdu hooodne informovani…
    Proto kdysi vznikl tento web! A myslim si, ze tady clovek najde vse, co potrebuje… Co vy na to? ;)

    #451
    Pakinko
    Člen

    no ja som tu nasiel aj priatela…vsak sumo :D

    #452
    Sumo
    Správce

    B) Pakinko napsal:

    Quote:
    no ja som tu nasiel aj priatela…vsak sumo :D
    #484
    Jej
    Člen

    Chtěl sem se optat jestli je v pořádku když krab moc nejí dal sem mu mraženou rybu ( ohřál sem ji v mikrovlnce až pak sem mu ji dal ) a on z ní jen tak trošinku uzopkl a dal sem mu tvrdý sýr a to samé tak sem si myslel že asi nemá hlad ale po týdnu sem mu dal zase rybu a ani se jí nedotkl co s tím ?

    #485
    Sumo
    Správce

    Ahoj!
    A jak se jinak chova???
    Cetl jsi clanek “Svlékání kraba“???
    Zkus procist, mozna tam najdes odpoved…

    PS: Jo a mrazenou rybku rozmrazovat v mikrovlnce… :woohoo:
    Ja ji obycejne dam do misticky a na par vterin (5-10) na ni pustim horkou vodu. Uplne to staci a krab si ji stejne nevsima hned…
    Takze mikrovlnka… :S

    #486
    Lukys
    Sledující

    Jo já taky to dám jen na misku a dám mu to do akva mražený má tam teplo od Uv žárovky vzduch koolem asi +-30 stupnu a hned to roztaje:cheer:

    #488
    Pakinko
    Člen

    toto iste sa stalo aj mojmu benjymu ze zobkol z jablka a o 4 dni ked som mu ho dal nechcel jest…dal som mu nitenky tiez dva dni zobkal a potom nic…a po 2 tyzdnoch zomrel a nwm preco :(

    #846

    ;) Mám otázku :)Jak nejlepe domluvit krabíkovi, aby každou noc nerozhraboval a neničil si svoje bydliště? Někdy mi totiž přijde, že mi to dělá na truc, sotva mu to uklidím a vyčistím, tak zahrabuje topítko filtr, rozhazuje kamení, rozbíjí si úkryt, schovává kousky jídel a pak to příšerně smrdí:(Přijde mi i zvláštní, že než jsme jeli na dovolenou byl hodný a nezlobil, a začal “lumpačit” až když jsme se vrátili………..

    #1451
    tesi1412
    Člen

    som úplný začiatočník v chove krabíka. Kupovala som ho synovi k 15-tým narodeninám pred dvomi týždňami. Predtým som si však prečítala všetok materiál na tomto vebe a rovnako diskusné fórum. Chcem Vám touto cestou všetkým poďakovať za informácie a diskusie, pretože vďaka nim mám pocit, akoby som krabíka mala už dlho, predlho. Viem si vychutnávať jeho reakcie a niektoré neobvyklé rakcie alebo správanie mi takto nenaháňa strach. Ešte raz veľké ďakujem !!!!:)

    #1479
    Aleachim
    Účastník

    Takový zodpovědný přístup by měli mít všichni, kdo si pořizují nějakého mazlíka. B)
    Gratuluji a ať se krabákovi daří ;)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.