1.svlek

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • #242
    admin
    Správce

    ahoj, Bublifuka máme doma 7měsíců, vrátili jsme se z víkendu a zjistila jsem, že se mi svléknul. někde se psalo, že v tu dobu(dokud se přímo nesvléká) tráví spíš na souši, což u něj nebylo. no svlek je celý, ale uvnitř zůstala taková šedá mazlavá hmota, je jí tam celkem dost a vypadá jako naše játra, nevím, co to je. nebudu mu ho vyndávat, protože se do něj ještě nepustil a druhá věc, je zalezený ve skrýši pod kamenem a abych ho nerušela, nemůžu se podívat, jestli je v pořádku. oči jdou vidět, jedno klepeto taky, ale zdálo se mi, že mu z pusy něco leze, jako by to malé klepítko, kterým filtruje potravu. navíc nevím, jak to mám udělat, abych ho nerušila a doplnila vodu, protože moje topení celkem hřeje a vody za víkend dost ubylo, tak ať chudák není za chvíli na suchu. jo a jak to, že je po svleku takový maličký(snad o polovinu, než býval)?
    prosím vy zkušenější poraďte, jestli ho mám zkontrolovat, jen aspoň nadzvednout ten kámen a mrknout a jestli tam můžu dolít hrnečky vodu…
    díky moc!!! :unsure: :huh:

    #1000
    Sumo
    Správce

    Nechej ho tak… B)
    Vodu samozrejmě dolij, ale kamen nezvedej! :unsure:
    Vzdy jsou po svleku zalezli ve vode, na sousi jsou pred svlekanim aby se trochu vysusili… :silly:
    Mensi? To se ti asi v te vode zda… Je takovy “sametovy” a mozna to zkresluje! :dry:
    A pusa? Moji taky vzdycky mely kusadla “rozevrene” a furt tam s tim “ustrojim” kmitali… :blush:
    Pockej – on vyleze sam…
    Hlavne, aby se ta svlecka nezacala kazit a s ni i voda! :( Hlidej – “cuchej”! :laugh:

    #1002
    admin
    Správce

    ha Sumo dík :cheer:
    doufám, že bude ready:) a to co je v tom svleku je prosím co? nikde jsem to totiž nevyčetla :blush:
    vodu doliju, terárko jsme přikryli ručníkem a budu doufat, že až vyleze, že bude :woohoo:

    #1008
    SCORPION
    Člen

    v zvleku neni nic to je len jeho schranka ale ak by stalo ze sa mu nepodari vliet klepoto alebo noha tak osatne v zvleku a potom by sa zacalo kazit voda…a zvlecku nedavaj von bude ju jest…

    #1009
    admin
    Správce

    hele kluci, to je všecko pěkné, svlek odstraňovat nebudu, to vím, ale v tom svleku fakt něco je. šedé houbovité pórovité no prostě nevím, koukala jsem na obrázek vnitřní stavby a na obrázku to “něco vypadá jak naše pánevní kost” a z toho vybíhají takové šedé výběžky jako lamelky na podhoubí no a to v tom svleku zůstalo:( a já chci vědět co to je
    vypadá to jako rybí žábry, nebo naše játra :dry:
    každopádně krab prý žije, leze jak vzteklý a má prý nádhernou modrou barvu a klepeta průhledné

    #1010
    Sumo
    Správce

    Teď jsi to trefila – něco jako žábra…
    Jsou to takové bílé, skoro průhledné blanky…
    Už jsi zahlídla kraba někdy ve vodě s otevřeným “poklopek”? Pak bys viděla, kolik mu tam toho lítá… Každopádně to není nic špatného. Vždycky to tam je a on to po svlečení oždibuje. Pak seřere krunýř a někdy si dá i nohy…
    Každopádně to tam nenechávej vice než 3, 4 dny!!! Kazí to vodu!!!
    Když tak to vyndej, utrhni ten základní horní díl a dej mu ho zpátky! Zbytek vyhoď, případně si schovej na památku klepeta, ať je můžeš co do velikosti příště porovnat! ;) Sám to tak dělám, a je to dycky sranda, jak vidíš, jak je to pár milimetrů větší.
    A už neměj obavy… Jsou to fakt takové blanky…

    #1011
    SCORPION
    Člen

    aha tak o tomti som nevedel lebo moj sa este nezvliekal myslem som si to co som pisal…stale cakam uz to bude 6 mesiacov co ho mam stale nic

    #1012
    admin
    Správce

    ahoj a díky, už mi tohle řekli před chvílí i na tera.poradně:)
    no každopádně vylezl z vody a je schovaný v domečku, tak doufám, že se do toho v brzké době pustí potvora nádherná :P

    #1013
    admin
    Správce

    tak mu zkus přestavět terárko, hodně lidí vymění vodu přestaví terárko a krab z radosti “vyskočí z kůže” :silly: teda z krunýře

    #1014
    SCORPION
    Člen

    no uz som to spravil 3 krat ale ten moj ma zatial len nadoby s vodou..ale je spokojny aj s tym :D

    #1015
    Sumo
    Správce

    :dry: tak to se mu asi fakt moc nechce… :S
    A máš tam dost vody a místa? Taky by ti tam mohl zůstat polosvlečený! :(

    #1016
    SCORPION
    Člen

    je asi taka nadoba ako carde dor ta zmrzlina neviem ako sa to pise ale o daco vacsia..a mam tam crepnik neviem no to by som bol nerad keby sa mu to stalo

    #1017
    admin
    Správce

    no já mám terarko welke tak 100na50,hele krab teď vylezl,ale jak má kusadla nebo ty panozky kterými si dává do tlamy potravu,tak na jedné straně je má normální ale druhou má vysunutou ven jak kdyby měl predkus nebo vykloubene.a vůbec nemele hubickou:( myslíte,že i tohle bude v pořádku nebo už se nikdy nenaji a umre?:( do swleku se jeste nepustil:( dík za rady

    #1018
    Sumo
    Správce

    Na toto (si matně vzpomínám) jsem taky jednou koukal… :blush:
    Ale pak bylo vše O.K.
    Vydrž…

    Už tu řešíš druhý problém – co takhle poslat foto? Aspoň by se vidělo “wo co gou”! :P

    #1019
    admin
    Správce

    když on se potvora nedá vyfotit:angry:
    vždycky zdrhne pod kámen a jak odejdu, tak se zas postaví nad krunýř jak vzteklý pes a ne a ne se do něj pustit :blink:
    pokusím se to fotnout

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.